Inicjatywy Szkolnego Koła Caritas przy Zespole Szkół w Tymowej

Minął już rok odkąd w naszej szkole działalność rozpoczęło Szkolne Koło Caritas, a wraz z nowym rokiem szkolnym podjęliśmy jeszcze intensywniejsze działania na polu charytatywnym. Od września zmienił się nam asystent kościelny, którym jest obecny nasz proboszcz - ks. Jerzy Kawik, mobilizujący nas do dalszej pracy nie mniej usilnie niż poprzedni - ks. Stanisław Michalik. Za to wsparcie obu im jesteśmy bardzo wdzięczni. Ale wracając do akcji, jakie podejmujemy, już 20 września rozpoczęliśmy swoją działalność w świetlicy parafialnej. Codziennie, od poniedziałku do czwartku, członkowie Szkolnego Koła Caritas pełnią w świetlicy dyżury po lekcjach. Pomagamy naszym młodszym kolegom w odrabianiu zadań domowych, bawimy się z nimi, urządzamy rozgrywki sportowe, wspólnie malujemy. Miło jest obserwować, z jakim zapałem członkowie SKC wykonują te zadania i ile im to przynosi radości. Dnia 12 października, w Tygodniu Miłosierdzia, odwiedziliśmy osoby starsze, chore i samotne w ich domach. Zostaliśmy podzieleni na kilka grup i każda z nich udała się w inny rejon naszej wsi. Łącznie odwiedziliśmy 46 osób. Wszyscy bardzo wzruszyli się tym spotkaniem i dziękowali nam za to, że o nich pamiętamy. Mamy nadzieję, że rozmowa z nami podniosła ich na duchu i była wparciem w cierpieniu. Każda osoba dostała od nas obrazki z modlitwą chorych oraz zaproszenie na Dzień Papieski, który odbył się 16 października w naszym parafialnym kościele w 29 rocznicę wybrania Jana Pawła II na Urząd Piotrowy. Z tej okazji przygotowaliśmy montaż słowno-muzyczny. Przypomnieliśmy najważniejsze wydarzenia z życia Papieża, zaśpiewaliśmy kilka piosenek; nie mogło oczywiście zabraknąć ukochanej przez Karola Wojtyłę "Barki". Cieszymy się, że tak wiele osób - również starszych - przyszło nas posłuchać i wspólnie z nami modlić się o beatyfikację Jana Pawła II. Mamy nadzieję, że przy następnej okazji będzie nas jeszcze więcej. Przed uroczystością Wszystkich Świętych porządkowaliśmy groby żołnierskie na cmentarzu w Tymowej. Natomiat w niedzielę 18 listopada rozpoczęliśmy sprzedaż figurek z wizerunkami Świętej Rodziny. Zostały one wykonane przez dorosłe osoby niepełnosprawne z Tarnobrzega, a dochód z tej sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc osobom potrzebującym naszej parafii. Akcja ta będzie trwać aż do Świąt Bożego Narodzenia. Bardzo jesteśmy zadowoleni, że parafianie doceniają naszą działalność i tak chętnie wspierają nas w każdej inicjatywie.

Kronikarz SKC Dominika Chojecka