V Jubileuszowy Zjazd – 9.06.2011 – ZABAWA

W ramach jubileuszu 225-1ecia diecezji tarnowskiej świętowaliśmy piątą rocznicę powołania pierwszego koła. O godz. 9.30 wolontariusze, opiekunowie i asystenci Szkolnych Kół oraz dyrekcje szkół, w których one działają, zgromadziły się przy domu rodzinnym bł. Karoliny w Wał Rudzie. Kilka minut po godz. 10.00 blisko 1 500 pielgrzymów z ponad 70 szkół ruszyło szlakiem męczeństwa Karoliny, rozważając stacje drogi krzyżowej przygotowane przez asystenta SKC przy Szkole Podstawowej nr 9 w Tarnowie, a poprowadzone przez wolontariuszy z tegoż koła. Pełna skupienia i zadumy modlitwa przygotowała nas do najdoskonalszej modlitwy - Ofiary Eucharystycznej sprawowanej na placu sanktuaryjnym przy kościele w Zabawie. Mszę św. koncelebrowało ponad 50 kapłanów, asystentów SKC, pod przewodnictwem ks. bpa Andrzeja Jeża Liturgię przygotowali przedstawiciele pierwszego koła, powołanego 5 łat temu przy Szkole Podstawowej im. Jana Wiktora w Jodłówce w parafii Rzezawa. Po Mszy św. ks. bp Andrzej wręczył list gratulacyjny sygnowany przez biskupa tarnowskiego i dyrektora Caritas Diecezji Tarnowskiej oraz statuetkę „Fructus Caritatis" - „Owoc Miłości" dla szkół podejmujących niezwykle owocną współpracę z Caritas Diecezji Tarnowskiej dla dobra i na rzecz potrzebujących. Wyróżnienie otrzymały na ręce dyrekcji: Szkoła Podstawowa im. Jana Wiktora w Jodłówce, Zespół Szkół w Tymowej oraz Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Łącku.

V zjazd SCK