WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom już od 30 lat tworzy polską Wigilię. Połączone jest ono z rozprowadzaniem w czasie Adwentu Świecy Caritas, która w ciągu lat stała się rozpoznawalnym symbolem Wigilii.

Znakiem obecności nowo narodzonego Chrystusa przypominającym o tym, by w naszych sercach znalazło się miejsce dla potrzebujących.

Caritas Diecezji Tarnowskiej przygotowała 120 tysięcy świec, które zapłoną na wigilijnych stołach. Świece będą rozprowadzane w parafiach naszej diecezji od I Niedzieli Adwentu tj. 3 grudnia br. Włączając się w to niezwykłe dzieło solidaryzujemy się z najmłodszymi, którzy potrzebują pomocy. Zapalona na wigilijnym stole świeca świadczy o naszej miłości i pamięci o osobach znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

Środki zebrane dzięki dystrybucji świec zostaną przeznaczone na dofinansowanie wakacyjnego i zimowego wypoczynku dzieci, posiłków dla uczniów w szkołach i świetlicach oraz na wsparcie dzieci w rehabilitacji i leczeniu. Ponadto 10 groszy, uzyskanych dzięki każdej z wigilijnych świec rozprowadzanych w parafiach, zostanie przeznaczone na pomoc dzieciom żyjącym w najuboższych rejonach świata. Jak podaje Caritas Polska - dzięki ofiarności Polaków w ubiegłych latach udało się m.in. odbudować szkołę w syryjskim mieście Aleppo, zorganizować dożywianie dzieci w dotkniętej kryzysem humanitarnym Wenezueli, wesprzeć budowę przedszkola dla ok. 180 dzieci z rodzin zamieszkujących najbiedniejsze dzielnice Jaunde w Kamerunie czy dofinansować dożywianie dzieci na Madagaskarze i w Burkina Faso.