7 Światowy Dzień Ubogich

W niedzielę 19 listopada będziemy przeżywać 7 Światowy Dzień Ubogich. To dzień, który ma zwrócić naszą szczególną uwagę na potrzeby ludzi ubogich, cierpiących, chorych.

Z okazji Dnia Ubogich w naszej diecezji odbędzie się akcja „Chlebki miłosierdzia”. - W parafiach będą rozprowadzane chlebki, upieczone przez lokalne piekarnie. Chlebki będzie można zabrać ze sobą do domów, składając przy tej okazji ofiarę z przeznaczeniem na zakup żywności dla ludzi ubogich.

Drugą akcją związaną z Dniem Ubogich jest „Torba miłosierdzia”. Caritas przygotował specjalne papierowe torby, które będzie można zabrać do domu w swojej parafii. Do toreb należy złożyć żywność o długim terminie ważności. - Wypełnione żywnością torby składamy w swojej parafii i w ten sposób włączymy się w dzieło pomocy najbardziej potrzebującym.

Caritas Diecezji Tarnowskiej zamówiła 24 tys. chlebków miłosierdzia, które będą rozprowadzane w 30 dekanatach diecezji. Natomiast do wszystkich dekanatów trafiło 5 tys. toreb.