Dzień Dobra

Dzień Dobra, który przeżywaliśmy po raz drugi, wpisał się w obchody Tygodnia Miłosierdzia.  Ideą Dnia Dobra jest spotkanie. Najpierw spotkanie z Chrystusem a następnie z braćmi i siostrami. Dalej – świętowanie, tworzenie relacji i promocja wolontariatu Caritas.

W naszej diecezji Szkolne koła Caritas a także Parafialne Zespoły Caritas włączyły się w swoim środowisku lokalnym w to dzieło. Przygotowano spotkania, któr były sposobnością do pokazania, że Caritas działa nie tylko w Dniu Dobra, ale przez 365 dni w roku. Były to spotkania integracyjne, akademie, montaże słowno-muzyczne, spotkania modlitewne, konkursy, zmagania sportowe, loterie fantowe, kiermasze słodkości itp.

Wydarzeniem  wiodącym był  festyn "Rodzina - mam dla Ciebie Czas" -  23 kwietnia –-na  terenach  rekreacyjnych  przy kościele św. Wojciecha w Trześni.

Ponadto w następujących miejscowościach świętowano Dzień Dobra:

1. I LO w Bochni - "Festiwal dobra" - atrakcje dla wszystkich uczniów szkoły oraz "Noc w szkole" - organizacja atrakcji dla samych wolontariuszy (wieczór filmowy, wspólna kolacja, gry planszowe i szkolne escaperoomy)
  2. "Nasze serduszko to Caritas u św. Jana Chrzciciela - Nowy Sącz - parafia św. Jana Chrzciciela
  3. Parafia  w Paszynie - Szkolne Koło Caritas
  4. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Sufczynie  - Spotkanie integracyjne Szkolnych Kół Caritas w gminie Dębno
  5. Szkoła Podstawowa w Starej Wsi - Spotkanie ogólnoszkolne wraz z rodzicami i gośćmi z Domu Dziecka w Trzycierzu (przedstawienie pracy wolontariuszy, gry i zabawy, konkurencje międzyklasowe)
  6. Szkoła Podstawowa w Świniarsku - "Zasiej dobro" - adresatem parafianie w Świniarsku (cebulki kwiatów, myśli św. Faustyny, propozycje czynienia dobrych uczynków)
  7. Parafia w Porąbce Uszewskiej - "Z sercem do seniorów - integracja międzypokoleniowa" - adresatami seniorzy z parafii
  8. Szkoła Podstawowa w Łukowej - "Zmagania sportowe"
  9. Szkoła Podstawowa w Kadczy - montaż słowno-muzyczny "Czyńcie dobro"
  10. Publiczna szkoła Podstawowa w Uszwi  (oglądanie w klasach prezentacji - Miejsca dobra, - Fotobudka życzliwości ,- Gazetka okolicznościowa, rysowanie plakatów, - „Ściana dobra” - )
  11. Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej  - Akademia, której towarzyszyło spotkanie modlitewne, wspólny śpiew  a także  kiermasz charytatywny na rzecz chorych dzieci
  12. Szkoła Podstawowa w Stroniu  - Scenki profilaktyczne, trzydniowe wyzwanie dla wszystkich w szkole, co dzień inny temat do realizacji
  13. Zespół Szkolno -Przedszkolny nr 7 w Nowym Sączu - "Uśmiechnij się  - pokój zaczyna się od uśmiechu"
  14. Szkoła Podstawowa w Luszowicach - Akcja skierowana dla uczniów, pracowników szkoły oraz podopiecznych Klubu Senior+ w Smykowie i  pensjonariuszy Hospicjum w Dąbrowie Tarnowskiej
  15. Szkoła Podstawowa w Starych Żukowicach - Zabawy integracyjne i wspólne śpiewanie piosenek w Rodzinnym Domu Opieki PAW w Starych Żukowicach,  tańce integracyjne w wigilię Bożego Miłosierdzia poprowadzone przez SKC
  16. Radomyśl Wielki -  " W RODZINIE SIŁA". Spotkanie integracyjne i  zmagania sportowe: Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Radomyślu Wielkim.
  17. Tymowa - Koncert w kościele „Miłosierdzie pada jak ciepły wiosenny deszcz…” –.  Spotkanie dla społeczności Tymowskiej.
  18. Szkoła Podstawowa w Mogilnie - Prezentacja pokazująca ile dobrego uczyniono w przeciągu 7 lat istnienia Koła pod nazwą: "Pomocne Serca", Rozdanie znaczków i podziękowanie tym, którzy brali udział w akcji: "Szkoła-szkole" - pomoc dla Syrii oraz tym, którzy włączyli się w przygotowanie "Paczek dla Ukrainy".
  19. Zespół Placówek Oświatowych w Słopnicach - Rozrzucaj dobro jak konfetii" - Każda klasa przedstawiła na plakatach naklejonych na drzwi swojej klasy spełnione dobre uczynki, zorganizowano konkurs wiedzy o św. Siostrze Faustynie.
  20. Parafia w Czchowie.

Dzień Dobra