medal misericorsPo raz pierwszy medal Misericors trafi do rąk wolontariuszy Caritas a także osób, które wspierają działalność tej charytatywnej organizacji.
Dotychczas były to statuetki, które wręczano z okazji święta Caritas – mówi ks. Zbigniew Pietruszka, dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej.

Po raz pierwszy medale zostaną wręczone w najbliższą sobotę.

– Do tej pory Caritas Diecezji Tarnowskiej wyróżniała nagrodzone osoby statuetkami Misericors. W ubiegłym roku przygotowaliśmy medale, które nawiązują do tych statuetek. Medale mają taką samą nazwę Misericors czyli Miłosierny. Od tego roku będą przydzielane tym osobom, które zostają wyróżnione – dodaje.

Diecezjalne obchody święta Caritas odbędą się w najbliższą sobotę w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Starym Sączu.

Rozpoczną się o 10.30 Mszą św. pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża. Na zakończenie zostaną wręczone medale i listy gratulacyjne dla osób i instytucji, które wyróżniają się na polu działalności charytatywnej.

W Mszy św. będą uczestniczyć osoby zaproszone, które zostaną wyróżnione. Liturgia będzie transmitowana w radiu RDN w sobotę o 10.30.

Najbliższa niedziela obchodzona będzie w Kościele jako Niedziela Miłosierdzia Bożego i doroczne Święto Caritas. Niedziela ta rozpoczyna również Tydzień Miłosierdzia.

W Niedzielę Miłosierdzia będzie można w parafach wspomóc działalność Caritas, ponieważ będzie prowadzona zbiórka do puszek.

Żródło: https://diecezja.tarnow.pl/