Pomoc poszkodowanym przez nawałnice i podtopienia

Pomoc dla powodzianCaritas Diecezji Tarnowskiej przychodzi z konkretną pomocą osobom poszkodowanym przez różnego rodzaju nawałnice i podtopienia dofinansowując zakup materiałów budowlanych potrzebnych do naprawy budynków mieszkalnych.

Pomoc jest przyznawana na podstawie złożonego w Biurze Caritas wypełnionego wniosku opieczętowanego i zaopiniowanego przez księdza proboszcza. Złożenie wniosku jest równoznaczne z przyjęciem wszystkich zasad związanych z obowiązkiem rozliczenia przyznanej pomocy w formie wskazanej przez Caritas.

W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości należy kontaktować się z Biurem Caritas: (14) 631 73 20 w dni powszednie od 8.00 do 15.00.

Pobierz wniosek

Dzień Solidarności z Afgańczykami 5 września 2021

dsc02151 1030x579"Wsłuchując się w głos papieża Franciszka zwracam się z apelem do pasterzy i wiernych Kościoła w Polsce o modlitwę i pomoc materialną dla cierpiącego ludu Afganistanu” - napisał arcybiskup Stanisław Gądecki. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zaapelował, aby w niedzielę 5 września, w każdym kościele i kaplicy w czasie modlitwy powszechnej prosić Boga o pokój w Afganistanie oraz w intencji Afgańczyków, a po Mszach Świętych zorganizować kwestę na ich rzecz.

Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na długofalowe wsparcie działań Caritas na rzecz migrantów i uchodźców, zarówno w Polsce jak i za granicą.

Można także dokonywać wpłat na konto:
Caritas Diecezji Tarnowskiej

z dopiskiem „Afganistan”

Na co będą przeznaczone pieniądze ze zbiórki pod kościołami

Pomoc dla poszkodowanych przez trąbę powietrzną

traba powietrzna 1Caritas Diecezji Tarnowskiej pragnie przyjść z konkretną pomocą osobom poszkodowanym przez trąbę powietrzną, która przeszła 24 czerwca br.  przez Librantową i Koniuszową.  Istnieje możliwość dofinansowania zakupu materiałów budowlanych związanych z naprawą lub wymianą dachu budynku mieszkalnego.

Pomoc będzie przyznawana na podstawie złożonego w Biurze Caritas wypełnionego wniosku opieczętowanego i podpisanego przez księdza proboszcza. Wzór wniosku jest dostępny na stronie internetowej Caritas oraz w kancelarii parafialnej.  Złożenie wniosku jest równoważne z przyjęciem wszystkich zasad związanych z obowiązkiem rozliczenia przyznanej pomocy w formie wskazanej przez Caritas.

Wpłat na rzecz poszkodowanych można dokonywać na konto:
71 1020 4955 0000 7302 0097 4683 z dopiskiem - Nawałnica na Sądecczyźnie

Pobierz wniosek

Caritas dla najmłodszych

Caritas Diecezji Tarnowskiej z okazji Dnia Dziecka - w ramach ogólnopolskiej akcji Caritas Polska - przekazała maskotki, książki, gry planszowe, słodycze – jako zawartość „Pudełek Szczęścia” dla podopiecznych Ośrodka Opiekuńczo- Rehabilitacyjnego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Jadownikach Mokrych, ŚDS im. św. Kingi w Tarnowie , DPS dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Brzesku a także dla chorych dzieci odwiedzanych przez siostry ze Stacji Opieki Caritas.