Spotkanie Dekanalnych Duszpasterzy Charytatywnych

28 września w Domu Rekolekcyjnym w Ciężkowicach odbyło się doroczne spotkanie Księży Wicedziekanów – Dekanalnych Duszpasterzy Charytatywnych z Biskupem Tarnowskim oraz Zarządem Diecezjalnej Caritas.

W trakcie spotkania Ks. Biskup mówił m.in. o potrzebie troski o ludzi starszych i chorych oraz o konieczności włączania młodego pokolenia w charytatywną posługę Kościoła. Dyrektor Caritas  - ks. Zbigniew Pietruszka przedstawił działania Caritas Diecezji Tarnowskiej w bieżącym roku a także omówił zbliżające się akcje i wydarzenia, do udziału których zaprosił wolontariuszy Parafialnych Zespołów Caritas. Z kolei ks. Tomasz Janik – Dyrektor Domu Księży im. św. Józefa zwrócił uwagę na konkretne wyrazy braterskiego wsparcia wobec  księży chorych i emerytów w dekanatach.

Spotkanie Dekanalnych Duszpasterzy Charytatywnych