Apele i komunikaty

Komunikat dla członków Parafialnych Oddziałów Caritas

W związku z dramatem, jaki przeżywają mieszkańcy wyspy Jawa w Indonezji, którą nawiedziło tragiczne trzęsienie ziemi zwracam się z prośbą - w porozumieniu z Księdzem Biskupem Ordynariuszem Wiktorem Skworcem - o pilne zorganizowanie w parafii, przy pomocy członków Parafialnego Oddziału Caritas, zbiórki do puszek na pomoc poszkodowanym w tej tragedii.
Zbiórkę - po odpowiednim umotywowaniu - proszę zorganizować w możliwie najbliższym czasie (w miarę możliwości w najbliższą niedzielę), a pieniądze zebrane proszę wpłacić zaraz po ich zebraniu najlepiej na konto bankowe Caritas.Zalecany przez nas pośpiech w zorganizowaniu zbiórki i jej wpłaty jest podyktowany koniecznością szybkiego udzielenia pomocy poszkodowanym oraz zbliżającym się końcem roku szkolnego i wakacjami.
Proszę o życzliwe przyjęcie tego apelu i solidarne włączenie się w ogólnoświatową akcję pomocy.
Konto bankowe:
Caritas Diecezji Tarnowskiej