2017

20170315 130022Podczas spotkania opiekunów i asystentów Szkolnych Kół Caritas, które odbyło się 15 marca 2017 r. wysłuchaliśmy wykładu ks. Józef Partyka nt. „Skuteczności przywódcy”.  Wykład skłaniał każdego z nas do refleksji nie tylko na temat cech dobrego przywódcy, ale także na temat pracy wolontariuszy. Jedną z najważniejszych cech zarówno przywódcy, lidera jak i wolontariusza jest odpowiednia formacja – budowanie swojego życia na wierze, na wartościach. Tylko prawdziwe wartości przekazywane w rodzinie, w szkole pozwalają na pełne zaangażowanie się w bezinteresowną pomoc innym. Czynienie dobra to nie tylko pomoc materialna, rzeczowa świadczona potrzebującym, ale dzielenie się swoim czasem, wartościami, wiarą, sercem.

Mamy być w środowisku w którym żyjemy przykładem, świadkiem żywej wiary. Mamy „zapalać” i rozbudzać do bezinteresownych  działań na rzecz innych. Człowiek, który kieruje się w życiu pokorą może budować prawdziwe relacje, przepełnione miłością, służbą, odpowiedzialnością i szacunkiem. Dobro zawsze rodzi dobro. Okazywane innym wraca do nas z podwójną siłą. Lider to nie tylko szef, ale przed wszystkim ktoś, kto potrafi  dobrze słuchać, daje dobry przykład swoim życiem, potrafi przyznać się do błędu, potrafi kontaktować się z innymi. Ważne jest by zespół z którym się pracuje był zgrany i dobrze zmotywowany, bo w tylko wtedy praca i zaangażowanie będzie efektywne. Świadectwa zaangażowania wolontariuszy, które usłyszeliśmy i zobaczyliśmy podczas prezentacji  Szkolnych Kół Caritas  z kół w Łapczycy oraz Żabnie to kolejne inspiracje do szerzenia dobra, nowe pomysły do działania na rzecz potrzebujących.

Agata Polek

 Zobacz więcej: http://tarnow.gosc.pl/doc/3749596.Pokorny-przywodca
Galeria zdjęć: http://tarnow.gosc.pl/gal/spis/3749612.Spotkanie-opiekunow-SKC

 

KONTAKT

ul. Legionów 30, 
33-100 TARNÓW 
tel. 14/6317320, 14/6317321
fax 14/6317329 
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NASZE AKCJE

Program "Gniazdo"

gniazdo

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

wigilijne-dzielo-pomocy-dzieciom-02

Wielkanocne Dzieło Caritas

Wielkanocne-Dzielo-Caritas

„Chleb za Chleb”

cheb-za-chleb

Program „SKRZYDŁA”

program-skrzydla

Okno Życia

okno-zycia

Bądź widoczny

badz-widoczny

GOŚCIE ONLIE

Odwiedza nas 83 gości oraz 0 użytkowników.

media

      RDN NOWY SACZ    TGN    RDN MALOPOLSKA    pit format

   

WSPIERAJA NAS A

      logo gold drop 2016brukbet           suret castorama