2017

838321 pHTZ IMG 7938 69Jest jeden dzień w roku, szczególnie ważny i oczekiwany przez ludzi chorych, niepełnosprawnych czy w podeszłym wieku. To obchodzony 11 lutego Światowy Dzień Chorego. W tym dniu ludziom chorym o wiele łatwiej jest odczuć to, co z różnych przyczyn za rzadko jest artykułowane w zwykłej codzienności: że dla rodziny, społeczeństwa i Kościoła nie są ciężarem i kłopotem. Wręcz przeciwnie - są bardzo ważni i potrzebni, ich modlitwy i cierpienia są niezwykle cenne, że są nam bardzo drodzy i kochani. Światowy Dzień Chorego to świetna okazja dla chorych - aby to usłyszeli i odczuli, natomiast dla zdrowych - aby to głośno i z mocą wyrazili.

Obchody 25 światowego Dnia Chorego w Domu Emerytów Placówce Pielęgnacyjno-Opiekuńczej Caritas Diecezji Tarnowskiej w Tarnowie były niezwykle bogate w przeżycia dla mieszkańców i pracowników ośrodka. Dzieliły się na dwie części. Przed południem, podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu chorzy uczestniczyli w specjalnych modlitwach osób cierpiących do Chrystusa, najlepszego Lekarza oraz do Matki Bożej z Lourdes, Uzdrowicielki Chorych. W trakcie tego nabożeństwa w sposób uroczysty sprawowany był Sakrament Namaszczenia Chorych, który przejęli wszyscy pensjonariusze.

Bogactwo przeżyć jeszcze zostało pomnożone w godzinach popołudniowych. Z woli Księdza Biskupa Ordynariusza Andrzeja Jeża obchody Światowego Dnia Chorego w naszej placówce miały charakter ogólno diecezjalny i ich najważniejsza część - Msza św. o godz. 17.00 pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego - była transmitowana przez radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz na teren całej diecezji.

Z wielką radością przyjęliśmy Biskupa Diecezjalnego, którego odwiedziny w salach, serdeczne spotkania, rozmowy i błogosławieństwo wywoływały u chorych wzruszenie i radość.

Chorzy bardzo głęboko przeżyli Mszę św. ofiarowaną w ich intencji i podkreślają, jakie wzmocnienie dla nich stanowi wspólna modlitwa i słowa pięknej homilii wygłoszonej przez ks. Biskupa. Dużym przeżyciem dla wszystkich była też świadomość wielkiej wspólnoty, jaką stworzyli wraz z obecnymi na Mszy św. księżmi dyrektorami Diecezjalnej Caritas, kustoszem sanktuarium MB Fatimskiej, kapłanami – synami naszych mieszkanek i innymi członkami rodzin oraz – dzięki radiu - słuchającymi transmisji chorymi i pracownikami służby zdrowia z całej diecezji.

Wszyscy mamy nadzieję, że piękne chwile i łaski Światowego Dnia Chorego w Domu Emerytów pozostaną na długo w sercach naszych mieszkańców, odżywając szczególnie mocno w najtrudniejszych momentach dźwigania codziennego krzyża cierpienia i choroby.

 zdjęcia: http://tarnow.gosc.pl/gal/spis/3696160.Swiatowy-Dzien-Chorego-w-Tarnowie

Ks. Andrzej Wolanin

KONTAKT

ul. Legionów 30, 
33-100 TARNÓW 
tel. 14/6317320, 14/6317321
fax 14/6317329 
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NASZE AKCJE

Program "Gniazdo"

gniazdo

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

wigilijne-dzielo-pomocy-dzieciom-02

Wielkanocne Dzieło Caritas

Wielkanocne-Dzielo-Caritas

„Chleb za Chleb”

cheb-za-chleb

Program „SKRZYDŁA”

program-skrzydla

Okno Życia

okno-zycia

Bądź widoczny

badz-widoczny

GOŚCIE ONLIE

Odwiedza nas 183 gości oraz 0 użytkowników.

media

      RDN NOWY SACZ    TGN    RDN MALOPOLSKA    pit format

   

WSPIERAJA NAS A

      logo gold drop 2016brukbet           suret castorama