2015

DSCF1785„Głodni Miłosierdzia” – takie hasło przyświeca tegorocznej akcji Caritas. Do parafii diecezji tarnowskiej trafi ponad 130 tys. świec. To symbol pomocy najmłodszym.

Hasło akcji nawiązuje do zbliżającego się Roku Miłosierdzia, ogłoszonego przez papieża Franciszka. Nabywając świece, wierni składają ofiary, które są przeznaczone na zimowy i letni wypoczynek dla dzieci z rodzin wielodzietnych i potrzebujących.

„Bardzo często dzieci wyjeżdżają na zorganizowany wypoczynek po raz pierwszy w życiu. Zapalając świece na wigilijnym stole miejmy świadomość, że wsparliśmy tych, którzy głodni są miłosierdzia, jak mówi nasze hasło. Cieszę się, że w większości domów naszej diecezji pali się świeca Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” – podkreśla ks. Ryszard Podstołowicz, dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej.

Rokrocznie około dwa i pół tysiąca dzieci z diecezji tarnowskiej odpoczywa aktywnie dzięki Caritas. Letni i zimowy wypoczynek organizują dla nich parafie, ruchy, zgromadzenia zakonne i inne instytucje, które zwracają się do Caritas o dofinansowanie wypoczynku. Na ten cel organizacja kościelna przeznacza ok. 150-160 tys. zł.

Dzięki funduszom zebranym już podczas tegorocznego Adwentu dzieci pojadą na zbliżające się ferie zimowe. Połowa pieniędzy zostanie w parafiach, a pozostała cześć trafi do zarządu Caritas w Tarnowie. Ofiara za małą świecę wynosi przynajmniej 5 zł, a za dużą 12 zł. Świece będą rozprowadzać członkowie Parafialnych Oddziałów Caritas wyłącznie przy kościołach i kaplicach naszej diecezji.

Akcja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom odbywa się już po raz dwudziesty drugi. Jak co roku świece pojadą także do naszych rodaków, m.in. do Francji, Austrii, Niemiec i Anglii, gdzie pracują tarnowscy kapłani.

Ewa Biedroń

 

20171115 093818

Przedszkolne Koło Caritas w Jurkowie

15 listopada w Jurkowie k. Czchowa zainaugurowalo swą dzialaność drugie w diecezji Przedszkolne Koło Caritas. W trakcie programu "Muzyka łączy ludzi " 24 przedszkolaków wyraziło chęć włączenia się w…

Pomoc rodzinom z północy Polski dotkniętym wichurą

wichura
Caritas Diecezji Tarnowskiej dziękuje tym wszystkim, którzy wsparli zbiórkę na pomoc rodzinom z północy Polski…

Podziękowania dla Ks. Ryszarda i przywitanie ks. Zbigniewa

DSC 0161
16 września w Ośrodku Opiekuńczo-Rehabilitacyjnym w Jadownikach Mokrych pracownicy placówek Tarnowskiej Caritas…

Chleb za Chleb 2017

chleb za chleb 2017
„Chleb za Chleb” – to akcja Caritas Diecezji Tarnowskiej wpisująca się w ogólnopolską akcję "Kromka Chleba Caritas",…

Pielgrzymi wsparli chorego Przemka

przemek 2
W siódmym dniu drogi na Jasną Górę pielgrzymi z diecezji tarnowskiej wsparli finansowo - w czasie Mszy św. w…

KONTAKT

ul. Legionów 30, 
33-100 TARNÓW 
tel. 14/6317320, 14/6317321
fax 14/6317329 
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NASZE AKCJE

Program "Gniazdo"

gniazdo

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

wigilijne-dzielo-pomocy-dzieciom-02

Wielkanocne Dzieło Caritas

Wielkanocne-Dzielo-Caritas

„Chleb za Chleb”

cheb-za-chleb

Program „SKRZYDŁA”

program-skrzydla

Okno Życia

okno-zycia

Bądź widoczny

badz-widoczny

GOŚCIE ONLIE

Odwiedza nas 210 gości oraz 0 użytkowników.

media

      RDN NOWY SACZ    TGN    RDN MALOPOLSKA    pit format

   

WSPIERAJA NAS A

      logo gold drop 2016brukbet           suret castorama