2015

aktW dniach od 30.08-06.09 w Sanktuarium Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Zawadzie koło Dębicy odbywał się tygodniowy odpust parafialny, podczas którego została przeprowadzona akcja „BdB” (Bilet dla Brata).
Młodzież z Zawady postanowiła włączyć się w przygotowania do Światowych Dni Młodzieży poprzez rozprowadzanie słodyczy odpustowych, aby zebrane w ten sposób fundusze przeznaczyć na powyższą akcję. Wielu młodych-wspaniałych włączyło się w zbieranie pieniędzy dla rówieśników z 13 krajów Europy Wschodniej i Zakaukazia, aby za niecały rok mogli oni wraz z nimi brać udział w spotkaniu z Papieżem Franciszkiem w Krakowie.


Przypomnijmy
Inicjatywa „Bilet dla Brata” to odpowiedź wolontariuszy, by elementem przygotowań do ŚDM Kraków 2016 była pomoc pielgrzymom ze Wschodu. Wielu z nich bardzo chciałoby przyjechać na spotkanie w Polsce, ale nie może tego zrealizować z przyczyn finansowych. Projekt trwa do 30 czerwca 2016 r. O dofinansowanie w ramach projektu Bilet dla Brata mogą ubiegać się oficjalnie utworzone grupy pielgrzymów i wolontariuszy z krajów objętych akcją, które dopełnią formalności rejestracyjnych i przedstawią rekomendację biskupa danej diecezji. Dofinansowanie będzie pokrywało koszt oficjalnych pakietów pielgrzyma, zawierających komplet świadczeń oraz materiałów duszpasterskich i informacyjnych, niezbędnych dla każdego uczestnika ŚDM.
W naszej diecezji projekt „BdB” przejęła Caritas Diecezji Tarnowskiej, a przede wszystkim Szkolne Koła Caritas. Prowadzone są m.in. akcje ogólnodiecezjalne, w czasie których rozprowadzane są specjalnie na tę okoliczność zamówione i przygotowane gadżety: parasolki, koszulki, kubki, długopisy, bransoletki, zawieszki, breloki, odblaski, gry, torby, przypinki… Organizatorzy pragną dołączyć się do każdego wydarzenia (uroczystości religijne, spotkania, festyny, koncerty, itp.) organizowanego przez instytucje rządowe, samorządowe czy pozarządowe.
Jeżeli chcecie, aby „Biletomat” stanął na czuwaniu/festynie/akcji w Waszej Parafii, prosimy o kontakt z koordynatorami:
- Magdalena Bednarek (tel. 609-766-069);
- ks. Paweł Ryś (tel. 506-064-492).
lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Gadżety z motywem ŚDM są także dostępne w Centrum Wolontariatu ŚDM Diecezji Tarnowskiej (Pl. Katedralny 1/2, 33-100 Tarnów, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. (14) 621-32-18).

20171115 093818

Przedszkolne Koło Caritas w Jurkowie

15 listopada w Jurkowie k. Czchowa zainaugurowalo swą dzialaność drugie w diecezji Przedszkolne Koło Caritas. W trakcie programu "Muzyka łączy ludzi " 24 przedszkolaków wyraziło chęć włączenia się w…

Pomoc rodzinom z północy Polski dotkniętym wichurą

wichura
Caritas Diecezji Tarnowskiej dziękuje tym wszystkim, którzy wsparli zbiórkę na pomoc rodzinom z północy Polski…

Podziękowania dla Ks. Ryszarda i przywitanie ks. Zbigniewa

DSC 0161
16 września w Ośrodku Opiekuńczo-Rehabilitacyjnym w Jadownikach Mokrych pracownicy placówek Tarnowskiej Caritas…

Chleb za Chleb 2017

chleb za chleb 2017
„Chleb za Chleb” – to akcja Caritas Diecezji Tarnowskiej wpisująca się w ogólnopolską akcję "Kromka Chleba Caritas",…

Pielgrzymi wsparli chorego Przemka

przemek 2
W siódmym dniu drogi na Jasną Górę pielgrzymi z diecezji tarnowskiej wsparli finansowo - w czasie Mszy św. w…

KONTAKT

ul. Legionów 30, 
33-100 TARNÓW 
tel. 14/6317320, 14/6317321
fax 14/6317329 
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NASZE AKCJE

Program "Gniazdo"

gniazdo

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

wigilijne-dzielo-pomocy-dzieciom-02

Wielkanocne Dzieło Caritas

Wielkanocne-Dzielo-Caritas

„Chleb za Chleb”

cheb-za-chleb

Program „SKRZYDŁA”

program-skrzydla

Okno Życia

okno-zycia

Bądź widoczny

badz-widoczny

GOŚCIE ONLIE

Odwiedza nas 231 gości oraz 0 użytkowników.

media

      RDN NOWY SACZ    TGN    RDN MALOPOLSKA    pit format

   

WSPIERAJA NAS A

      logo gold drop 2016brukbet           suret castorama