2015

18 06 14 49 0017 czerwca br. w Grybowie odbył się kolejny Zjazd Szkolnych Kół Caritas Diecezji Tarnowskiej. Przyjechała rekordowa liczba ponad 1400 osób wraz z księżmi asystentami i opiekunami!

Była modlitwa i integracja z udziałem dzieci, młodzieży i ich opiekunów. Zjazd rozpoczął się uroczystą Eucharystią w Grybowskiej Bazylice, której przewodniczył ks. prałat Stanisław Słowik, dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej, a koncelebrowało ponad 40 kapłanów – asystentów SKC. Ks. Słowik wygłosił także Słowo Boże, w którym przede wszystkim dziękował młodym ludziom za ich wrażliwość na drugiego człowieka i jego potrzeby.


Każdy taki zjazd to czas, gdy młodzi ludzie zaangażowani w wolontariat mogą wspólnie się spotkać, zobaczyć, jak wielką stanowią grupę, poczuć, że ze swoją pasją pomagania nie są sami, że są inni rówieśnicy, którzy także czynią dobro bliźnim. To także czas podziękowania wszystkim opiekunom i uczniom przez cały rok zaangażowanym w wolontariat.

Na wniosek dyrekcji Caritas Diecezji Tarnowskiej, ks. bp Andrzej Jeż przekazał na ręce dyrektorów Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego w Grybowie (szkół, gdzie prężnie działają SKC) listy gratulacyjne oraz statuetki „Fructus Caritatis”; podobne wyróżnienie odebrał burmistrz Grybowa – p. Paweł Fyda.

Po Mszy św. uczestnicy spotkania obejrzeli występ przygotowany przez SKC z Laskowej. Mieli także okazję – na zaproszenie burmistrza Pawła Fydy – zwiedzić miasteczko nad Białą. Po południu natomiast spotkali się na agapie i integracji na stadionie „Grybovii”.

W czasie popołudniowego spotkania, oprócz wspaniałej zabawy, dzieci i młodzież ze SKC zapoznała się przygotowaniami do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r. Ważnym zadaniem dla Caritas będzie w tym przygotowaniu projekt „Bilet dla Brata”. Koordynatorami projektu z ramienia Szkolnych Kół zostali Magdalena Bednarek z Tymowej oraz ks. Paweł Ryś posługujący w parafii Zgórsko. Na spotkaniu byli obecni także przedstawiciele Zespołu Diecezjalnego ds. ŚDM – koordynator diecezjalny ks. Paweł Górski oraz Anna Szczepanek odpowiedzialna za Sekcję Wolontariatu, którzy wprowadzili młodzież w temat możliwości zaangażowania się w wolontariat i projekt „BdB”.
Grybowska młodzież wraz z duszpasterzem dekanalnym prowadziła tzw. „biletomat” z gadżetami ŚDM – dochód z cegiełek przeznaczony był na wsparcie projektu „Bilet dla Brata”.

Pełni niezwykłych wrażeń i naładowani do dalszej posługi, młodzi ludzie powrócili do swoich środowisk, umówieni na Jubileuszowy, X Zjazd SKC za rok w Zabawie u bł. Karoliny Kózkówny oraz na spotkania w ramach ŚDM w Krakowie – ze sobą i z papieżem Franciszkiem.

ks. Ryszard Podstołowicz

 

20171115 093818

Przedszkolne Koło Caritas w Jurkowie

15 listopada w Jurkowie k. Czchowa zainaugurowalo swą dzialaność drugie w diecezji Przedszkolne Koło Caritas. W trakcie programu "Muzyka łączy ludzi " 24 przedszkolaków wyraziło chęć włączenia się w…

Pomoc rodzinom z północy Polski dotkniętym wichurą

wichura
Caritas Diecezji Tarnowskiej dziękuje tym wszystkim, którzy wsparli zbiórkę na pomoc rodzinom z północy Polski…

Podziękowania dla Ks. Ryszarda i przywitanie ks. Zbigniewa

DSC 0161
16 września w Ośrodku Opiekuńczo-Rehabilitacyjnym w Jadownikach Mokrych pracownicy placówek Tarnowskiej Caritas…

Chleb za Chleb 2017

chleb za chleb 2017
„Chleb za Chleb” – to akcja Caritas Diecezji Tarnowskiej wpisująca się w ogólnopolską akcję "Kromka Chleba Caritas",…

Pielgrzymi wsparli chorego Przemka

przemek 2
W siódmym dniu drogi na Jasną Górę pielgrzymi z diecezji tarnowskiej wsparli finansowo - w czasie Mszy św. w…

KONTAKT

ul. Legionów 30, 
33-100 TARNÓW 
tel. 14/6317320, 14/6317321
fax 14/6317329 
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NASZE AKCJE

Program "Gniazdo"

gniazdo

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

wigilijne-dzielo-pomocy-dzieciom-02

Wielkanocne Dzieło Caritas

Wielkanocne-Dzielo-Caritas

„Chleb za Chleb”

cheb-za-chleb

Program „SKRZYDŁA”

program-skrzydla

Okno Życia

okno-zycia

Bądź widoczny

badz-widoczny

GOŚCIE ONLIE

Odwiedza nas 28 gości oraz 0 użytkowników.

media

      RDN NOWY SACZ    TGN    RDN MALOPOLSKA    pit format

   

WSPIERAJA NAS A

      logo gold drop 2016brukbet           suret castorama