2015

14 04 08 12 37W czasie uroczystości 11 kwietnia br., której przewodniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż w bazylice mniejszej w Grybowie, 83 osobom – darczyńcom, wolontariuszom i pracownikom Caritas – wręczone zostały listy gratulacyjne sygnowane przez Biskupa Tarnowskiego oraz statuetki „Misericors”, czyli „Miłosierny sercem”.
Statuetka ma podkreślać wielkie serce, które towarzyszy wszystkim włączającym się w działalność tarnowskiej Caritas. Osoby, które wyróżniono, to tylko reprezentacja ludzi, którzy każdego dnia spieszą z pomocą potrzebującym. W tym gronie najwięcej jest wolontariuszy Parafialnych Oddziałów Caritas. To ludzie wielkiego serca, którzy najlepiej znają potrzeby swoich podopiecznych. Aby móc pomagać, niezbędnym wsparciem są darczyńcy i oni również zostali dostrzeżeni i uhonorowani.


W strukturach diecezjalnej Caritas zatrudnionych jest ponad 300 osób w placówkach prowadzonych przez tarnowską centralę. W parafialnych oddziałach posługuje potrzebującym 4,5 tys. wolontariuszy. Dorośli wspierani są często przez młodzież i dzieci, którzy uczą się miłości miłosiernej w szkolnych kołach Caritas, których działa w diecezji 171, a formuje się w nich ponad 3 tys. uczniów.
Zdaniem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża, we współczesnym świecie bardzo potrzeba ludzi odznaczających się „wyobraźnią miłosierdzia”. Przewodnicząc Eucharystii w bazylice grybowskiej, bp Andrzej zauważył też w homilii, że ludzka bieda - zarówno moralna, jak i materialna - stale obecna jest w wielu obszarach życia, środowiskach, wspólnotach, dlatego caritas, czyli miłość miłosierna zawsze będzie konieczna.
„Nie udało się dotąd w żadnym społeczeństwie zbudować struktur, które postawiłyby skutecznie granice ludzkiemu cierpieniu, samotności, materialnemu ubóstwu. Nie udało się dotąd stworzyć idealnego społeczeństwa, w którym posługa miłości stałaby się zbędna. Zawsze będą potrzebni ludzie czyniący miłosierdzie; ludzie przypominający światu opanowanemu przez kulturę użycia o godności każdego człowieka, zwłaszcza tego, który w oczach świata wydaje się niepotrzebny, nieproduktywny, zbędny” – powiedział kaznodzieja. Wszystkim pracownikom, wolontariuszom i współpracownikom podziękował za ich posługę i za to, że ich ręce są przedłużeniem dłoni Chrystusa, przez które On okazuje ludziom swoje miłosierdzie i miłość.

Nazwiska wyróżnionych w tym roku statuetkami "Misericors" tutaj:
http://tarnow.gosc.pl/doc/2428418.Przedluzaja-dlonie-Jezusa/2
Galeria zdjęć z uroczystości tutaj:
http://tarnow.gosc.pl/gal/pokaz/2428479.Statuetki-Misericors-dla-wyroznionych
http://tarnow.gosc.pl/gal/pokaz/2428428.Swieto-Caritas-w-Grybowie

Grzegorz Brożek

20171115 093818

Przedszkolne Koło Caritas w Jurkowie

15 listopada w Jurkowie k. Czchowa zainaugurowalo swą dzialaność drugie w diecezji Przedszkolne Koło Caritas. W trakcie programu "Muzyka łączy ludzi " 24 przedszkolaków wyraziło chęć włączenia się w…

Pomoc rodzinom z północy Polski dotkniętym wichurą

wichura
Caritas Diecezji Tarnowskiej dziękuje tym wszystkim, którzy wsparli zbiórkę na pomoc rodzinom z północy Polski…

Podziękowania dla Ks. Ryszarda i przywitanie ks. Zbigniewa

DSC 0161
16 września w Ośrodku Opiekuńczo-Rehabilitacyjnym w Jadownikach Mokrych pracownicy placówek Tarnowskiej Caritas…

Chleb za Chleb 2017

chleb za chleb 2017
„Chleb za Chleb” – to akcja Caritas Diecezji Tarnowskiej wpisująca się w ogólnopolską akcję "Kromka Chleba Caritas",…

Pielgrzymi wsparli chorego Przemka

przemek 2
W siódmym dniu drogi na Jasną Górę pielgrzymi z diecezji tarnowskiej wsparli finansowo - w czasie Mszy św. w…

KONTAKT

ul. Legionów 30, 
33-100 TARNÓW 
tel. 14/6317320, 14/6317321
fax 14/6317329 
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NASZE AKCJE

Program "Gniazdo"

gniazdo

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

wigilijne-dzielo-pomocy-dzieciom-02

Wielkanocne Dzieło Caritas

Wielkanocne-Dzielo-Caritas

„Chleb za Chleb”

cheb-za-chleb

Program „SKRZYDŁA”

program-skrzydla

Okno Życia

okno-zycia

Bądź widoczny

badz-widoczny

GOŚCIE ONLIE

Odwiedza nas 217 gości oraz 0 użytkowników.

media

      RDN NOWY SACZ    TGN    RDN MALOPOLSKA    pit format

   

WSPIERAJA NAS A

      logo gold drop 2016brukbet           suret castorama