2015

28 01 13 49 37Już po raz kolejny sądecka Policja wspólnie z Caritas Diecezji Tarnowskiej podjęła działania w celu zapewnienia bezpieczeństwa pieszym. Dzięki temu 5 tys. odblasków – zarówno w formie opasek na rękę, jak i serduszek – zostanie przekazane mieszkańcom naszego regionu.

W okresie zimowym, gdy widoczność znacząco się zmniejsza, a ryzyko potrąceń pieszych wzrasta, niezbędnym staje się podjęcie działań, które pomogą zredukować zagrożenie. W związku z tym sądeccy policjanci od wielu lat prowadzą szereg działań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym, m.in. poprzez przeprowadzanie licznych prelekcji i spotkań z mieszkańcami miasta i powiatu. Takie działania profilaktyczne mają na celu dotarcie do jak najszerszego grona odbiorców, w każdym wieku, począwszy od najmłodszych po seniorów. W większości takich spotkań zainteresowani otrzymują od policjantów odblaski, by w ten sposób móc chronić siebie i bliskich przez zagrożeniami w ruchu drogowym.

Ponadto, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców naszego regionu oraz w związku z nowelizacją ustawy Prawo o Ruchu Drogowym z dnia 31 sierpnia 2014 roku, wprowadzającą obowiązek używania elementów odblaskowych przez pieszych poruszających się po drodze poza obszarem zabudowanym, policjanci sądeckiej komendy przygotowali komunikat, który w ostatnich tygodniach został przeczytany wiernym podczas ogłoszeń duszpasterskich przez księży z terenu miasta i powiatu.

Na apel policjantów o wsparcie akcji i pomoc w pozyskaniu materiałów odpowiedział tarnowski Caritas, a owocem tej ścisłej współpracy było spotkanie w dniu 27 stycznia br., w którym uczestniczyli dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej – ks. Ryszard Podstołowicz, kierownictwo sądeckiej komendy - insp. Marek Rudnik i mł. insp. Jarosław Tokarczyk, były komendant - insp. Henryk Koział, obecnie reprezentujący Sądecką Radę Seniorów oraz Naczelnik Wydziału Prewencji - podinsp. Krzysztof Chochliński.

Przekazane przez Caritas odblaski będą również rozdawane pieszym przez policjantów patrolujących miasto i powiat, w miejscach gdzie szczególnie często dochodzi do wypadków drogowych z udziałem pieszych. Zarówno Caritas jak i Policja zachęcają do noszenia odblasków, które zdecydowanie zwiększają bezpieczeństwo pieszych, ponieważ dzięki nim są lepiej widoczni na drodze.

Iwona Grzebyk-Dulak

20171115 093818

Przedszkolne Koło Caritas w Jurkowie

15 listopada w Jurkowie k. Czchowa zainaugurowalo swą dzialaność drugie w diecezji Przedszkolne Koło Caritas. W trakcie programu "Muzyka łączy ludzi " 24 przedszkolaków wyraziło chęć włączenia się w…

Pomoc rodzinom z północy Polski dotkniętym wichurą

wichura
Caritas Diecezji Tarnowskiej dziękuje tym wszystkim, którzy wsparli zbiórkę na pomoc rodzinom z północy Polski…

Podziękowania dla Ks. Ryszarda i przywitanie ks. Zbigniewa

DSC 0161
16 września w Ośrodku Opiekuńczo-Rehabilitacyjnym w Jadownikach Mokrych pracownicy placówek Tarnowskiej Caritas…

Chleb za Chleb 2017

chleb za chleb 2017
„Chleb za Chleb” – to akcja Caritas Diecezji Tarnowskiej wpisująca się w ogólnopolską akcję "Kromka Chleba Caritas",…

Pielgrzymi wsparli chorego Przemka

przemek 2
W siódmym dniu drogi na Jasną Górę pielgrzymi z diecezji tarnowskiej wsparli finansowo - w czasie Mszy św. w…

KONTAKT

ul. Legionów 30, 
33-100 TARNÓW 
tel. 14/6317320, 14/6317321
fax 14/6317329 
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NASZE AKCJE

Program "Gniazdo"

gniazdo

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

wigilijne-dzielo-pomocy-dzieciom-02

Wielkanocne Dzieło Caritas

Wielkanocne-Dzielo-Caritas

„Chleb za Chleb”

cheb-za-chleb

Program „SKRZYDŁA”

program-skrzydla

Okno Życia

okno-zycia

Bądź widoczny

badz-widoczny

GOŚCIE ONLIE

Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.

media

      RDN NOWY SACZ    TGN    RDN MALOPOLSKA    pit format

   

WSPIERAJA NAS A

      logo gold drop 2016brukbet           suret castorama