2014

Tarnowska Caritas, w ramach swojej działalności charytatywnej, nie tylko pomaga wielu osobom dotkniętym przez różnorakie doświadczenia: bezdomność, choroby, niepełnosprawność, bieda itp., ale jest również pracodawcą dla ponad 300 osób, które na co dzień, służą potrzebującym w różnych placówkach przez nią prowadzonych. Wśród nich są lekarze, pielęgniarki, opiekunowie, fizjoterapeuci, nauczyciele, psycholodzy, terapeuci, wychowawcy, księgowi, kadrowi, magazynierzy, kierowcy, pracownicy kuchni, pralni, obsługi i inni, których naczelnym zadaniem i powinnością jest służba potrzebującemu człowiekowi.

Z myślą o nich Caritas Diecezji Tarnowskiej organizuje coroczne spotkania integracyjne, by mogli na krótki czas oderwać się od swej pracy, wspólnie się pomodlić i spędzić sympatyczne chwile przy zabawie i ognisku.


20 września 2014 r. do Grybowa przybyli przedstawiciele pracowników z Dąbrowy Tarnowskiej (Dom Pomocy Społecznej i Hospicjum), Placówki Pielęgnacyjno-Opiekuńczej – Domu Emerytów z Tarnowa, Pracownicy Domu dla Bezdomnych Mężczyzn w Tarnowie oraz siostry ze Stacji Opieki w Tarnowie. Nie mogło również zabraknąć przedstawicieli Centrali Caritas Diecezji Tarnowskiej z ks. dyr. Ryszardem Podstołowiczem na czele. Zabrakło jedynie przedstawicieli Ośrodka Rehabilitacyjnego dla Dzieci i Młodzieży z Jadownik Mokrych, gdyż przygotowywali się do Nawiedzenia Obrazu Pana Jezusa Miłosiernego, który zagościł w tych dniach w ich placówce. Honory gospodarza pełnili przedstawiciele Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Caritas w Grybowie.
Spotkanie rozpoczęło się od Mszy św. sprawowanej o potrzebne łaski i Bożą opiekę dla wszystkich pracowników, również tych, którzy nie mogli wziąć w niej udziału. Po kawie, osłodzonej ciastem własnej roboty, zwiedzaliśmy Muzeum Parafialne, którego cenne zbiory mogły zainteresować nie tylko koneserów sztuki. Następnie na pobliskiej łące rozegrały się sympatyczne zawody sprawnościowe, które wyłoniły tegorocznego zwycięzcę – wygrała drużyna Pracowników PP-O – Domu Emerytów z Tarnowa, występująca wspólnie z siostrami ze Stacji Opieki. Nic dziwnego, że po sportowym wysiłku i po uczciwym współzawodnictwie, grillowane frykasy smakowały wyśmienicie, o czym świadczyły znikające porcje. Śpiew piosenek, a nawet tańce przeciągały się aż do godziny 15.00. Wtedy to, Koronką do Bożego Miłosierdzia, zakończyliśmy spotkanie.
Wszystkim miłym Gościom serdecznie dziękuję za przybycie do nas i stworzenie wspaniałej atmosfery, a moim pracownikom za wysiłek włożony w organizację tegorocznego spotkania.

ks. Paweł Bobrowski, dyrektor ZOL Caritas w Grybow

20171115 093818

Przedszkolne Koło Caritas w Jurkowie

15 listopada w Jurkowie k. Czchowa zainaugurowalo swą dzialaność drugie w diecezji Przedszkolne Koło Caritas. W trakcie programu "Muzyka łączy ludzi " 24 przedszkolaków wyraziło chęć włączenia się w…

Pomoc rodzinom z północy Polski dotkniętym wichurą

wichura
Caritas Diecezji Tarnowskiej dziękuje tym wszystkim, którzy wsparli zbiórkę na pomoc rodzinom z północy Polski…

Podziękowania dla Ks. Ryszarda i przywitanie ks. Zbigniewa

DSC 0161
16 września w Ośrodku Opiekuńczo-Rehabilitacyjnym w Jadownikach Mokrych pracownicy placówek Tarnowskiej Caritas…

Chleb za Chleb 2017

chleb za chleb 2017
„Chleb za Chleb” – to akcja Caritas Diecezji Tarnowskiej wpisująca się w ogólnopolską akcję "Kromka Chleba Caritas",…

Pielgrzymi wsparli chorego Przemka

przemek 2
W siódmym dniu drogi na Jasną Górę pielgrzymi z diecezji tarnowskiej wsparli finansowo - w czasie Mszy św. w…

KONTAKT

ul. Legionów 30, 
33-100 TARNÓW 
tel. 14/6317320, 14/6317321
fax 14/6317329 
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NASZE AKCJE

Program "Gniazdo"

gniazdo

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

wigilijne-dzielo-pomocy-dzieciom-02

Wielkanocne Dzieło Caritas

Wielkanocne-Dzielo-Caritas

„Chleb za Chleb”

cheb-za-chleb

Program „SKRZYDŁA”

program-skrzydla

Okno Życia

okno-zycia

Bądź widoczny

badz-widoczny

GOŚCIE ONLIE

Odwiedza nas 29 gości oraz 0 użytkowników.

media

      RDN NOWY SACZ    TGN    RDN MALOPOLSKA    pit format

   

WSPIERAJA NAS A

      logo gold drop 2016brukbet           suret castorama