2014

Tysiące wiernych zapełniło 14.06.2014 r. błonia przy Papieskim Ołtarzu w Starym Sączu. Diecezja tarnowska dziękowała w sobotę za kanonizację Jana Pawła II oraz przeżywała święto rodzin i Caritas.

Biskup tarnowski Andrzej Jeż, witając przybyłych przypomniał papieskie słowa skierowane przed 15 laty do mieszkańców Sądecczyzny i diecezji tarnowskiej. „Wraz z Patronką tej ziemi – św. Kingą – proszę wszystkich moich Rodaków: niech polska rodzina dochowa wiary Chrystusowi! Trwajcie mocno przy Chrystusie, aby On trwał w was!" - mówił wówczas papież.


Abp Józef Michalik, wspominając 15. rocznicę przyjazdu Jana Pawła II do Starego Sącza i kanonizacji św. Kingi, przypomniał przesłanie Ojca Świętego, który wówczas wskazywał na rolę świętości i świętych w życiu Kościoła, narodu i społeczeństw.
Metropolita przemyski podkreślił w homilii m.in., że warto żyć pięknie, warto czynić dobro, warto miłować Boga i drugiego człowieka. Dodał następnie, by odpowiedzieć sobie na pytanie o naszą miłość do Boga, zrobić sobie egzamin z miłości. Za wzór dawał wiernym św. Jana Pawła II. „Jan Paweł II nie deklarował miłości do ludzi, ale widzieliśmy, że ich kochał, tęsknił za ludźmi, że mimo dolegliwości a nawet inwalidztwa służył sobą aż do końca. Kochał życie, rodzinę, kochał młodych i szukał z nami kontaktu i bliskości." - powiedział abp Michalik.
Po Mszy św. 108 osób otrzymało listy dziękczynne sygnowane przez Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża oraz statuetki "Misericors" (Miłosierny Sercem). Trafiły one do wolontariuszy, darczyńców i pracowników placówek Caritas Diecezji Tarnowskiej. Listy i statuetki wręczyli wyróżnionym bp A. Jeż i dyr. Caritas Diecezji Tarnowskiej, ks. R. Podstołowicz.
Wspólne świętowanie trwało do wieczora. Podczas festynu wystąpiła m.in. kapela góralska Ciupaga, zespół tarnowskich kapłanów KEREM i Teatr Pinokio. Była też loteria fantowa z cennymi nagrodami i konkurs o św. Janie Pawle II. Natomiast o godzinie 18.00 zagrała gwiazda festynu - zespół Skaldowie.

ks. Ryszard Podstołowicz, Ewa Biedroń

20171115 093818

Przedszkolne Koło Caritas w Jurkowie

15 listopada w Jurkowie k. Czchowa zainaugurowalo swą dzialaność drugie w diecezji Przedszkolne Koło Caritas. W trakcie programu "Muzyka łączy ludzi " 24 przedszkolaków wyraziło chęć włączenia się w…

Pomoc rodzinom z północy Polski dotkniętym wichurą

wichura
Caritas Diecezji Tarnowskiej dziękuje tym wszystkim, którzy wsparli zbiórkę na pomoc rodzinom z północy Polski…

Podziękowania dla Ks. Ryszarda i przywitanie ks. Zbigniewa

DSC 0161
16 września w Ośrodku Opiekuńczo-Rehabilitacyjnym w Jadownikach Mokrych pracownicy placówek Tarnowskiej Caritas…

Chleb za Chleb 2017

chleb za chleb 2017
„Chleb za Chleb” – to akcja Caritas Diecezji Tarnowskiej wpisująca się w ogólnopolską akcję "Kromka Chleba Caritas",…

Pielgrzymi wsparli chorego Przemka

przemek 2
W siódmym dniu drogi na Jasną Górę pielgrzymi z diecezji tarnowskiej wsparli finansowo - w czasie Mszy św. w…

KONTAKT

ul. Legionów 30, 
33-100 TARNÓW 
tel. 14/6317320, 14/6317321
fax 14/6317329 
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NASZE AKCJE

Program "Gniazdo"

gniazdo

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

wigilijne-dzielo-pomocy-dzieciom-02

Wielkanocne Dzieło Caritas

Wielkanocne-Dzielo-Caritas

„Chleb za Chleb”

cheb-za-chleb

Program „SKRZYDŁA”

program-skrzydla

Okno Życia

okno-zycia

Bądź widoczny

badz-widoczny

GOŚCIE ONLIE

Odwiedza nas 551 gości oraz 0 użytkowników.

media

      RDN NOWY SACZ    TGN    RDN MALOPOLSKA    pit format

   

WSPIERAJA NAS A

      logo gold drop 2016brukbet           suret castorama