2014

19 maja czterdzieścioro troje dzieci ze świetlicy Albertyńskiego Ośrodka Pomocy w Tylmanowej wzięło udział w warsztatach komiksowych Caritas Polska i Carrefour Polska pod hasłem „Jem owoce i warzywa wtedy zdrowia mi przybywa".

„Niewłaściwe odżywianie wśród dzieci jest poważnym problemem społecznym, dlatego zależy nam na kształtowaniu pozytywnych nawyków żywieniowych już u najmłodszych. Tak zrodził się pomysł warsztatów komiksowych, dzięki którym nasi podopieczni ze świetlic Caritas, mają szanse na poznawanie zasad zdrowego żywienia w kreatywny sposób, rozwijając zarazem swoje umiejętności plastyczne" – mówi Tomasz Madaj, Dyrektor Hipermarketu Carrefour w Nowym Sączu.

Zajęcia odbywają się w ramach III edycji programu „Dożywianie z Carrefour". Tylmanowa jest dziewiątym miastem, w którym dzieci ze świetlic socjoterapeutycznych Caritas spotykają się, by poznać zasady zdrowego żywienia oraz zgłębić tajniki tworzenia komiksów pod okiem rysownika i pedagoga, Waldemara Miśkiewicza. „Mamy tutaj prawdziwą burzę mózgów. Ponad 40 dzieciaków tworzy niesamowite prace. Każde z tych zajęć są niepowtarzalne, każde dają coś również mnie jako wychowawcy i prowadzącemu" – powiedział Waldemar Miaśkiewicz. Podopieczni świetlicy po poznaniu korzyści z jedzenia owoców i warzyw zaczęli tworzyć własne komiksy - na przykład: „o Piracie poszukującym skarbu pełnego owoców: kiwi, jabłek, gruszek, bananów i arbuzów" – mówi 10-letnia Kasia, uczestniczka zajęć.

„Troska o dzieci to troska o całe społeczeństwo. Jesteśmy bardzo wdzięczni Carrefour za owocną współpracę i za pomoc właśnie w tej – najważniejszej dziedzinie" – powiedział rzecznik Caritas Polska – Paweł Kęska.

„Dożywianie z Carrefour" to program na rzecz dzieci realizowany przez Caritas oraz Carrefour. Dzięki grantowi przyznanemu Caritas przez Międzynarodową Fundację Carrefour 1260 dzieci z całej Polski otrzymuje posiłki przez 5 dni w tygodniu do końca roku szkolnego 2013/2014. Wartość udzielonej pomocy to ponad 1,2 mln zł. Podczas trwania poprzednich edycji programu wydano ponad 400 tys. posiłków, a wsparcie finansowe wyniosło 2 mln 250 tys. zł.

CP

20171115 093818

Przedszkolne Koło Caritas w Jurkowie

15 listopada w Jurkowie k. Czchowa zainaugurowalo swą dzialaność drugie w diecezji Przedszkolne Koło Caritas. W trakcie programu "Muzyka łączy ludzi " 24 przedszkolaków wyraziło chęć włączenia się w…

Pomoc rodzinom z północy Polski dotkniętym wichurą

wichura
Caritas Diecezji Tarnowskiej dziękuje tym wszystkim, którzy wsparli zbiórkę na pomoc rodzinom z północy Polski…

Podziękowania dla Ks. Ryszarda i przywitanie ks. Zbigniewa

DSC 0161
16 września w Ośrodku Opiekuńczo-Rehabilitacyjnym w Jadownikach Mokrych pracownicy placówek Tarnowskiej Caritas…

Chleb za Chleb 2017

chleb za chleb 2017
„Chleb za Chleb” – to akcja Caritas Diecezji Tarnowskiej wpisująca się w ogólnopolską akcję "Kromka Chleba Caritas",…

Pielgrzymi wsparli chorego Przemka

przemek 2
W siódmym dniu drogi na Jasną Górę pielgrzymi z diecezji tarnowskiej wsparli finansowo - w czasie Mszy św. w…

KONTAKT

ul. Legionów 30, 
33-100 TARNÓW 
tel. 14/6317320, 14/6317321
fax 14/6317329 
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NASZE AKCJE

Program "Gniazdo"

gniazdo

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

wigilijne-dzielo-pomocy-dzieciom-02

Wielkanocne Dzieło Caritas

Wielkanocne-Dzielo-Caritas

„Chleb za Chleb”

cheb-za-chleb

Program „SKRZYDŁA”

program-skrzydla

Okno Życia

okno-zycia

Bądź widoczny

badz-widoczny

GOŚCIE ONLIE

Odwiedza nas 561 gości oraz 0 użytkowników.

media

      RDN NOWY SACZ    TGN    RDN MALOPOLSKA    pit format

   

WSPIERAJA NAS A

      logo gold drop 2016brukbet           suret castorama