2014

Odpust ku czci Miłosierdzia Bożego w kaplicy naszego Ośrodka

W sobotnie popołudnie 26 kwietnia 2014 r., wspólnota Ośrodka Opiekuńczo-Rehabilitacyjnego przeżywała uroczystość odpustową ku czci Miłosierdzia Bożego. Świętowanie rozpoczęto odmawiając Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
Koncelebrowanej Mszy Świętej przewodniczył i kazanie wygłosił ks. Bogusław Pasierb, proboszcz z parafii Rudy Rysie. Po wspólnej modlitwie, księża, pensjonariusze i pracownicy oraz przybyli goście udali się na mały poczęstunek zorganizowany w jadalni naszego Ośrodka.

Dni ze Św. Janem Pawłem II w naszym Ośrodku i w Rzymie „Zostawiłeś w smutku nas, lecz jaśnieje już Twój blask..." - te słowa towarzyszyły nam podczas naszych spotkań związanych z kanonizacją Jana Pawła II. W piątek, 25 kwietnia 2014 r., dzieci z Ośrodka wraz z wychowawcami pojechały do kina w Tarnowie na film „Karol, który został świętym", a delegacja pracowników udała się w pielgrzymce do Rzymu, by uczestniczyć w uroczystości kanonizacji dwóch wielkich Papieży, Jana Pawła II i Jana XXIII.

Łącząc się duchowo z naszymi pielgrzymami z wielkim wzruszeniem oglądaliśmy uroczystą Mszę św. z Rzymu.
Natomiast w poniedziałkowy poranek, przepełnieni radością spotkaliśmy się w naszej Wspólnocie, by dalej trwać w duchu dziękczynienia za dar kanonizacji. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od śpiewu „Barki", ulubionej pieśni św. Jana Pawła II. Wspominaliśmy wydarzenia z Jego pontyfikatu, a następnie dzieci kolorowały osobę Świętego przedstawioną w różnych miejscach i sytuacjach. Prace dzieci wzbogaciły okolicznościową dekorację przygotowaną w świetlicy. Za włożony trud każde dziecko otrzymało pamiątkową plakietkę z wizerunkiem św. Jana Pawła II.
W kolejnym dniu spotkaliśmy się na konkursie związanym z życiem i pontyfikatem naszego Papieża. Najpierw wychowawcy czytali opowiadania z książeczki „Jan Paweł II, czyli jak Karolek został papieżem", a następnie dzieci odpowiadały na pytania, w nagrodę otrzymując słodkie upominki. Po konkursie dzieci wykonywały papieskie flagi.
Nasze środowe spotkanie miało charakter podsumowujący. W tym dniu oglądaliśmy film animowany pt. „Jan Paweł II" oraz zwiedzaliśmy Izbę Pamięci Jana Pawła II. Wielką niespodzianką dla dzieci były kremówki, które jedliśmy na zakończenie „Dni z Janem Pawłem II".
Pięknym zwieńczeniem obchodów kanonizacji Jana Pawła II jest obraz przedstawiający osobę papieża wykonany z bibułowych kulek zrobionych przez dzieci. Obraz zostanie poświęcony i wyeksponowany w naszym Ośrodku.

Adriana Błaszczyk

20171115 093818

Przedszkolne Koło Caritas w Jurkowie

15 listopada w Jurkowie k. Czchowa zainaugurowalo swą dzialaność drugie w diecezji Przedszkolne Koło Caritas. W trakcie programu "Muzyka łączy ludzi " 24 przedszkolaków wyraziło chęć włączenia się w…

Pomoc rodzinom z północy Polski dotkniętym wichurą

wichura
Caritas Diecezji Tarnowskiej dziękuje tym wszystkim, którzy wsparli zbiórkę na pomoc rodzinom z północy Polski…

Podziękowania dla Ks. Ryszarda i przywitanie ks. Zbigniewa

DSC 0161
16 września w Ośrodku Opiekuńczo-Rehabilitacyjnym w Jadownikach Mokrych pracownicy placówek Tarnowskiej Caritas…

Chleb za Chleb 2017

chleb za chleb 2017
„Chleb za Chleb” – to akcja Caritas Diecezji Tarnowskiej wpisująca się w ogólnopolską akcję "Kromka Chleba Caritas",…

Pielgrzymi wsparli chorego Przemka

przemek 2
W siódmym dniu drogi na Jasną Górę pielgrzymi z diecezji tarnowskiej wsparli finansowo - w czasie Mszy św. w…

KONTAKT

ul. Legionów 30, 
33-100 TARNÓW 
tel. 14/6317320, 14/6317321
fax 14/6317329 
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NASZE AKCJE

Program "Gniazdo"

gniazdo

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

wigilijne-dzielo-pomocy-dzieciom-02

Wielkanocne Dzieło Caritas

Wielkanocne-Dzielo-Caritas

„Chleb za Chleb”

cheb-za-chleb

Program „SKRZYDŁA”

program-skrzydla

Okno Życia

okno-zycia

Bądź widoczny

badz-widoczny

GOŚCIE ONLIE

Odwiedza nas 229 gości oraz 0 użytkowników.

media

      RDN NOWY SACZ    TGN    RDN MALOPOLSKA    pit format

   

WSPIERAJA NAS A

      logo gold drop 2016brukbet           suret castorama