2014

Doceniono budowę Domu dla Bezdomnych Mężczyzn. Wraz z Miastem Tarnów, Caritas naszej diecezji została wyróżniona przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski tytułem "Lider Małopolski 2013". Kapituła stowarzyszenia tytuły przyznała już po raz czternasty. Laureatami konkursu co roku zostają najważniejsze wydarzenia o wymiarze społecznym, ważne dla afery duchowej, tożsamości, edukacji oraz jakości życia mieszkańców. Wyróżniane są także najważniejsze inwestycje i małopolskie firmy.

Dom dla Bezdomnych Mężczyzn powstał w sąsiedztwie starego schroniska, które nie nadawało się już do użytkowania. W pokojach trzy- i czteroosobowych może się pomieścić 100 mieszkańców. Na inwestycję Caritas Diecezji Tarnowskiej przekazała nieodpłatnie działkę, natomiast miasto sfinansowało budowę. Wyposażenie Domu to wspólne dzieło i miasta i Caritas. Instytucja prowadzona jest od 22 przez Caritas Diecezji Tarnowskiej i tak też jest w nowym budynku.
Uroczyste zakończenie Konkursu połączone z wręczeniem dyplomów i krótką prezentacją Najlepszych Przedsięwzięć Roku w Małopolsce - LIDER MAŁOPOLSKI 2013, odbyło się tradycyjnie pod patronatem i z udziałem Marszałka, Wojewody Małopolskiego i Prezydenta Krakowa, 26 marca 2014 r. o godz. 11.00 w Sali Obrad Sejmiku Województwa Małopolskiego przy ul. Racławickiej 56 w Krakowie.

W imieniu Caritas Diecezji Tarnowskiej wyróżnienie odebrał dyrektor Domu dla Bezdomnych Mężczyzn, Jerzy Maślanka. Na zdjęciu od lewej: Andrzej Harężlak, wicewojewoda małopolski, J. Maślanka, Henryk Słomka-Narożański, p.o. prezydent Tarnowa, Kazimierz Barczyk, przewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego i Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski, Jacek Krupa, członek Zarządu Województwa Małopolskiego.

ks. Ryszard Podstołowicz

20171115 093818

Przedszkolne Koło Caritas w Jurkowie

15 listopada w Jurkowie k. Czchowa zainaugurowalo swą dzialaność drugie w diecezji Przedszkolne Koło Caritas. W trakcie programu "Muzyka łączy ludzi " 24 przedszkolaków wyraziło chęć włączenia się w…

Pomoc rodzinom z północy Polski dotkniętym wichurą

wichura
Caritas Diecezji Tarnowskiej dziękuje tym wszystkim, którzy wsparli zbiórkę na pomoc rodzinom z północy Polski…

Podziękowania dla Ks. Ryszarda i przywitanie ks. Zbigniewa

DSC 0161
16 września w Ośrodku Opiekuńczo-Rehabilitacyjnym w Jadownikach Mokrych pracownicy placówek Tarnowskiej Caritas…

Chleb za Chleb 2017

chleb za chleb 2017
„Chleb za Chleb” – to akcja Caritas Diecezji Tarnowskiej wpisująca się w ogólnopolską akcję "Kromka Chleba Caritas",…

Pielgrzymi wsparli chorego Przemka

przemek 2
W siódmym dniu drogi na Jasną Górę pielgrzymi z diecezji tarnowskiej wsparli finansowo - w czasie Mszy św. w…

KONTAKT

ul. Legionów 30, 
33-100 TARNÓW 
tel. 14/6317320, 14/6317321
fax 14/6317329 
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NASZE AKCJE

Program "Gniazdo"

gniazdo

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

wigilijne-dzielo-pomocy-dzieciom-02

Wielkanocne Dzieło Caritas

Wielkanocne-Dzielo-Caritas

„Chleb za Chleb”

cheb-za-chleb

Program „SKRZYDŁA”

program-skrzydla

Okno Życia

okno-zycia

Bądź widoczny

badz-widoczny

GOŚCIE ONLIE

Odwiedza nas 43 gości oraz 0 użytkowników.

media

      RDN NOWY SACZ    TGN    RDN MALOPOLSKA    pit format

   

WSPIERAJA NAS A

      logo gold drop 2016brukbet           suret castorama