2014

24 marca br. spotkali się opiekunowie i asystenci Szklonych Kół Caritas Diecezji Tarnowskiej im. bł. Karoliny Kózka. Był to coroczny zjazd formacyjno-szkoleniowy, organizowany przez Kurię Diecezjalną i MCDN ODN w Tarnowie we współpracy z Caritas Diecezji Tarnowskiej. W spotkaniu wzięło udział 78 przedstawicieli z 58-u SKC, w których działa 1862 wolontariuszy.

 

Warsztaty rozpoczął koncert uczniów Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie: Maria Wojnowska zaprezentowała utwór pt. „Gawot" - François-Joseph Gossec natomiast Zuzanna Wite i Wiktor Kołodziejczyk utwory: „Preludium op. 1. nr 1-szy" Karola Szymanowskiego i Sonatina cz. 1. i 2." Władysława Szuta.

Następnie ks. dr hab. Wiesław Przygoda, prof. KUL, rozwinął temat szkolenia „Apostolski wymiar wolontariatu w Szkolnych Kołach Caritas", ukazując piękno chrześcijańskiego wolontariatu, które ukierunkowane na pomoc drugiemu człowiekowi zawsze jest naśladowaniem wzoru Boga Ojca ukazanym w Jezusie Chrystusie. Drugą część spotkania poprowadziły panie: mgr Irmina Michałowicz-Hajduk i mgr Kinga Tokarczyk, aktywnie działające w SKC. Ich prezentacja pt. „Praktyczne spojrzenie na Szkolne Koła Caritas", to w bardzo łatwy i przystępny sposób ukazanie radości i trudności w codziennej posłudze opiekunów SKC na rzecz wolontariuszy i podopiecznych oraz ciekawe wskazówki do owocniejszej pracy. Następnie pracownik tarnowskiej Caritas, Dorota Turaj przedstawiła możliwości współpracy SKC w pozyskiwaniu zarówno pieniędzy, jak i darów rzeczowych dla rodzin wielodzietnych, którym nasza Caritas pomaga w ramach programu „Gniazdo".

Na zakończenie przedstawiony został program VIII Zjazdu SKC, który odbędzie się 12 czerwca br. w Dębicy. W ramach Zjazdu planowany jest przemarsz wdzięczności za kanonizację bł. Jana Pawła II ulicami miasta pod pomnik przyszłego Świętego oraz konkurs pod patronatem ks. bpa Andrzeja Jeża i burmistrza Dębicy Pawła Wolickiego na najpiękniejszy transparent, którego tematem przewodnim są słowa: „Wdzięczni Bogu za św. Jana Pawła II".

ks. Piotr Grzanka

20171115 093818

Przedszkolne Koło Caritas w Jurkowie

15 listopada w Jurkowie k. Czchowa zainaugurowalo swą dzialaność drugie w diecezji Przedszkolne Koło Caritas. W trakcie programu "Muzyka łączy ludzi " 24 przedszkolaków wyraziło chęć włączenia się w…

Pomoc rodzinom z północy Polski dotkniętym wichurą

wichura
Caritas Diecezji Tarnowskiej dziękuje tym wszystkim, którzy wsparli zbiórkę na pomoc rodzinom z północy Polski…

Podziękowania dla Ks. Ryszarda i przywitanie ks. Zbigniewa

DSC 0161
16 września w Ośrodku Opiekuńczo-Rehabilitacyjnym w Jadownikach Mokrych pracownicy placówek Tarnowskiej Caritas…

Chleb za Chleb 2017

chleb za chleb 2017
„Chleb za Chleb” – to akcja Caritas Diecezji Tarnowskiej wpisująca się w ogólnopolską akcję "Kromka Chleba Caritas",…

Pielgrzymi wsparli chorego Przemka

przemek 2
W siódmym dniu drogi na Jasną Górę pielgrzymi z diecezji tarnowskiej wsparli finansowo - w czasie Mszy św. w…

KONTAKT

ul. Legionów 30, 
33-100 TARNÓW 
tel. 14/6317320, 14/6317321
fax 14/6317329 
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NASZE AKCJE

Program "Gniazdo"

gniazdo

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

wigilijne-dzielo-pomocy-dzieciom-02

Wielkanocne Dzieło Caritas

Wielkanocne-Dzielo-Caritas

„Chleb za Chleb”

cheb-za-chleb

Program „SKRZYDŁA”

program-skrzydla

Okno Życia

okno-zycia

Bądź widoczny

badz-widoczny

GOŚCIE ONLIE

Odwiedza nas 144 gości oraz 0 użytkowników.

media

      RDN NOWY SACZ    TGN    RDN MALOPOLSKA    pit format

   

WSPIERAJA NAS A

      logo gold drop 2016brukbet           suret castorama