2014

Kiedy otwieramy Święte Księgi Ewangelii, niemal z każdej stronicy uderza wielka liczba chorych i cierpiących, którzy znajdowali się w otoczeniu Jezusa. Jedni przychodzili o własnych siłach, drugich przynoszono na noszach, jeszcze inni siedzieli przy drogach, po których kroczył Jezus i głośno wołali o ratunek i zmiłowanie. Jak zaznaczają Ewangeliści, naoczni świadkowie, Jezus nad wszystkimi się pochylał, dla wszystkich znajdował czas, wielu uzdrawiał przynosząc ulgę na duszy i ciele.

Od tamtych wydarzeń minęły wieki, zmieniły się okoliczności, zmieniły się warunki życia, lecz nie zmieniło się jedno: wokół nas nadal są chorzy, cierpiący, potrzebujący pomocy, którzy wołają o zmiłowanie. Dziś, do współczesnych chorych i cierpiących, Chrystus posyła Świętą Matkę Kościół, a w niej kościelną organizację charytatywną – Caritas.

Caritas Diecezji Tarnowskiej prowadzi kilka placówek medycznych na terenie naszej diecezji, które świadczą pomoc chorym. Pośród nich, w maleńkim Grybowie, jest dosyć duży Zakład Opiekuńczo-Leczniczy, specjalizujący się w opiece medycznej całodobowej długoterminowej. Zakład funkcjonuje od wielu dziesięcioleci, a ponieważ mieści się w zabytkowym kompleksie dworskim pochodzącym z pierwszej połowy XIX w., wymaga nieustannych napraw i remontów.
W ostatnich tygodniach przeprowadziliśmy – na potrzeby świadczonych przez nas usług medycznych – kompleksowy remont Pawilonu I. Przestawianie ścian działowych, poszerzanie otworów drzwiowych, wymiana wszystkich instalacji (wod.-kan., c.o., elektrycznych, p.poż.), nowe sanitariaty, zaplecze pielęgniarskie, wyposażenie w nowoczesny i drogi sprzęt medyczny – trwało to w sumie kilka miesięcy. Remontu dokonano ze środków własnych Zakładu przy wydatnej pomocy Caritas Diecezji Tarnowskiej. W pawilonie znalazło się miejsce dla czternastu ciężko chorych osób. Wiemy, że to niewiele, w porównaniu z ogromną (i stale rosnącą) liczbą potrzebujących zapisanych do kolejki oczekujących na przyjęcie, ale cieszy to, że dla tych kilkunastu osób podniósł się standard opieki, a pracownicy naszej placówki uzyskali zdecydowanie lepsze warunki pracy.

W środę 12 marca br. przeżyliśmy uroczystość oficjalnego otwarcia pawilonu. O godz. 11.00 w zakładowej kaplicy, dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej ks. Ryszard Podstołowicz odprawił dziękczynną Mszę św. za dokonane dzieło, wygłosił homilię, a następnie poświęcił nowe pomieszczenia, by jak najlepiej służyły chorym i pracownikom zakładu.
Bogu Wszechmogącemu niech będą dzięki za wszelkie dary i łaski. Niech będą dzięki również i za tę niewielką kropelkę dobra, do zaistnienia której przyczyniło się wiele dobrych, życzliwych ludzkich serc. Niech Jezus pochylający się nad biednymi i chorymi, wynagrodzi wszystkim, którzy wspierają dobroczynne dzieła prowadzone przez Caritas Diecezji Tarnowskiej.

Dyrektor Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Caritas Diecezji Tarnowskiej w Grybowie

ks. Paweł Bobrowski

20171115 093818

Przedszkolne Koło Caritas w Jurkowie

15 listopada w Jurkowie k. Czchowa zainaugurowalo swą dzialaność drugie w diecezji Przedszkolne Koło Caritas. W trakcie programu "Muzyka łączy ludzi " 24 przedszkolaków wyraziło chęć włączenia się w…

Pomoc rodzinom z północy Polski dotkniętym wichurą

wichura
Caritas Diecezji Tarnowskiej dziękuje tym wszystkim, którzy wsparli zbiórkę na pomoc rodzinom z północy Polski…

Podziękowania dla Ks. Ryszarda i przywitanie ks. Zbigniewa

DSC 0161
16 września w Ośrodku Opiekuńczo-Rehabilitacyjnym w Jadownikach Mokrych pracownicy placówek Tarnowskiej Caritas…

Chleb za Chleb 2017

chleb za chleb 2017
„Chleb za Chleb” – to akcja Caritas Diecezji Tarnowskiej wpisująca się w ogólnopolską akcję "Kromka Chleba Caritas",…

Pielgrzymi wsparli chorego Przemka

przemek 2
W siódmym dniu drogi na Jasną Górę pielgrzymi z diecezji tarnowskiej wsparli finansowo - w czasie Mszy św. w…

KONTAKT

ul. Legionów 30, 
33-100 TARNÓW 
tel. 14/6317320, 14/6317321
fax 14/6317329 
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NASZE AKCJE

Program "Gniazdo"

gniazdo

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

wigilijne-dzielo-pomocy-dzieciom-02

Wielkanocne Dzieło Caritas

Wielkanocne-Dzielo-Caritas

„Chleb za Chleb”

cheb-za-chleb

Program „SKRZYDŁA”

program-skrzydla

Okno Życia

okno-zycia

Bądź widoczny

badz-widoczny

GOŚCIE ONLIE

Odwiedza nas 88 gości oraz 0 użytkowników.

media

      RDN NOWY SACZ    TGN    RDN MALOPOLSKA    pit format

   

WSPIERAJA NAS A

      logo gold drop 2016brukbet           suret castorama