2014

W styczniowy wieczór Dom dla Bezdomnych Mężczyzn Caritas Diecezji Tarnowskiej w Tarnowie napełnił się brzmieniem najpiękniejszych kolęd. Mieszkańców Domu odwiedził zespół folklorystyczny „Kumoterki i Kumotry". Naturalność zespołu oraz niepowtarzalne wykonanie kolęd spowodowało nie tylko wielki zachwyt wśród mieszkańców Domu, ale wyzwoliło również wielkie pragnienie włączenia się w ich wykonanie. W krótkim czasie mury Domu zadrżały, gdy w wykonanie kolejnych kolęd włączało się około siedemdziesięciu mężczyzn zgromadzonych w kaplicy. Były to chwile, które pozwalały zauważyć, że również w środowisku osób bezdomnych możliwe jest zbudowanie wspólnoty osób, dzielących na co dzień najgorsze formy wykluczenia społecznego, mogących jednak wyzwolić niepowtarzalne wewnętrzne zasoby. Takie chwile pozwalają zbudować piękną atmosferę charakterystyczną tylko dla Domu rozumianego jako miejsce wspólnoty rodzinnej i domowe ognisko gromadzące bliskich sobie ludzi.

W wieczornym kolędowaniu uczestniczyli również pracownicy Domu dla Bezdomnych oraz kuchni funkcjonującej przy Domu. Wielką radość sprawiła obecność przedstawiciela mieszkańców sąsiadującego z Domem bloku mieszkalnego. Ufamy, że działania ukazujące osoby bezdomne z pozytywnej strony pozwolą na zmianę społecznego, często negatywnego postrzegania osób bezdomnych oraz złamanie stereotypów wypaczających ich obraz.

Ten wspaniały wieczór nie byłby możliwy, gdyby nie obecność jednego z najbardziej znanych wśród mieszkańców Tarnowa zespołu folklorystycznego „Kumoterki i Kumotry". Działa on w ramach stowarzyszenia o tej samej nazwie. Zespół stara się przybliżyć piosenki o tematyce ludowej, biesiadnej oraz religijnej. Współpracuje z licznymi organizacjami i stowarzyszeniami. W ubiegłym roku zespół realizował wspólnie z Wydziałem Kultury Miasta Tarnowa projekt "Folkowe soboty pod Łokietkiem". Zespół brał udział w przeglądach i konkursach folklorystycznych (III miejsce „Sabałowe Bajania" w Bukowinie Tatrzańskiej). Opiekunami zespołu są Barbara i Janusz Soból.

Jerzy Maślanka

20171115 093818

Przedszkolne Koło Caritas w Jurkowie

15 listopada w Jurkowie k. Czchowa zainaugurowalo swą dzialaność drugie w diecezji Przedszkolne Koło Caritas. W trakcie programu "Muzyka łączy ludzi " 24 przedszkolaków wyraziło chęć włączenia się w…

Pomoc rodzinom z północy Polski dotkniętym wichurą

wichura
Caritas Diecezji Tarnowskiej dziękuje tym wszystkim, którzy wsparli zbiórkę na pomoc rodzinom z północy Polski…

Podziękowania dla Ks. Ryszarda i przywitanie ks. Zbigniewa

DSC 0161
16 września w Ośrodku Opiekuńczo-Rehabilitacyjnym w Jadownikach Mokrych pracownicy placówek Tarnowskiej Caritas…

Chleb za Chleb 2017

chleb za chleb 2017
„Chleb za Chleb” – to akcja Caritas Diecezji Tarnowskiej wpisująca się w ogólnopolską akcję "Kromka Chleba Caritas",…

Pielgrzymi wsparli chorego Przemka

przemek 2
W siódmym dniu drogi na Jasną Górę pielgrzymi z diecezji tarnowskiej wsparli finansowo - w czasie Mszy św. w…

KONTAKT

ul. Legionów 30, 
33-100 TARNÓW 
tel. 14/6317320, 14/6317321
fax 14/6317329 
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NASZE AKCJE

Program "Gniazdo"

gniazdo

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

wigilijne-dzielo-pomocy-dzieciom-02

Wielkanocne Dzieło Caritas

Wielkanocne-Dzielo-Caritas

„Chleb za Chleb”

cheb-za-chleb

Program „SKRZYDŁA”

program-skrzydla

Okno Życia

okno-zycia

Bądź widoczny

badz-widoczny

GOŚCIE ONLIE

Odwiedza nas 239 gości oraz 0 użytkowników.

media

      RDN NOWY SACZ    TGN    RDN MALOPOLSKA    pit format

   

WSPIERAJA NAS A

      logo gold drop 2016brukbet           suret castorama