2013

Z21 06 14 11 43jazd rozpoczął się Mszą św., której w sanktuarium MB Okulickiej przewodniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż. Udział w niej wzięło 1246 członków SKC z 70 kół działających w naszej diecezji oraz 70 nauczycieli opiekunów i ponad 50 księży asystentów oraz kilkunastu dyrektorów szkół.

„Każdy dobry czyn przynosi podwójny skutek. Najpierw pomaga potrzebującemu. Jednocześnie jest inwestycją na przyszłość. Chrześcijanin wie, że nie chodzi tylko o przyszłość ziemską” – mówił do zebranych bp Andrzej.
Przypomniał, że działając w Szkolnych Kołach Caritas młodzi mają wpływ na to, jaka będzie ich przyszłość tu na ziemi i w wieczności. „Spotykam wielu młodych ludzi, którzy mówią o sobie, że są smutni, niezadowoleni z życia. Wszystko zasadniczo mają, a jednak nie są szczęśliwi. Podkreślają, że im bardziej myślą o sobie, tym bardziej stają się smutni. Wielu mówi, że wyszło z apatii i smutku dlatego, że zaczęli pomagać innym. To sprawiło, że uwolnili się od swoich problemów, kłopotów, a zaczęli cieszyć się, że mogą troszczyć się o drugiego człowieka” – kontynuował kaznodzieja.

Po Eucharystii Pasterz Kościoła Tarnowskiego otrzymał legitymację członka honorowego SKC nr 4. Wyróżniono też koła, które były najlepsze w konkursie „Sztafeta like it” – SKC z Tymowej oraz SKC z IV LO w Tarnowie. Następnie uczestnicy spotkania zostali podjęci tradycyjnym posiłkiem z grilla, a później wszyscy długo jeszcze świetnie się bawili wraz z zespołem WSD w Tarnowie „Genezareth”.

Szkolne Koła Caritas to po pierwsze metoda dotarcia do osób, które potrzebują pomocy, ale przede wszystkim szansa duchowego, osobowego rozwoju młodych ludzi, którzy od podstawówki pod znakiem Caritas, starają się kształtować swoje życie w duchu miłości bliźniego. W naszej diecezji SKC działają od 2006 roku. Obecnie jest ich 154. Działa w nich i formuje się ponad 3 tys. uczniów, jednak od początku przez koła przeszło 7 tys. dzieci i młodzieży.

ks. Ryszard Podstołowicz

20171115 093818

Przedszkolne Koło Caritas w Jurkowie

15 listopada w Jurkowie k. Czchowa zainaugurowalo swą dzialaność drugie w diecezji Przedszkolne Koło Caritas. W trakcie programu "Muzyka łączy ludzi " 24 przedszkolaków wyraziło chęć włączenia się w…

Pomoc rodzinom z północy Polski dotkniętym wichurą

wichura
Caritas Diecezji Tarnowskiej dziękuje tym wszystkim, którzy wsparli zbiórkę na pomoc rodzinom z północy Polski…

Podziękowania dla Ks. Ryszarda i przywitanie ks. Zbigniewa

DSC 0161
16 września w Ośrodku Opiekuńczo-Rehabilitacyjnym w Jadownikach Mokrych pracownicy placówek Tarnowskiej Caritas…

Chleb za Chleb 2017

chleb za chleb 2017
„Chleb za Chleb” – to akcja Caritas Diecezji Tarnowskiej wpisująca się w ogólnopolską akcję "Kromka Chleba Caritas",…

Pielgrzymi wsparli chorego Przemka

przemek 2
W siódmym dniu drogi na Jasną Górę pielgrzymi z diecezji tarnowskiej wsparli finansowo - w czasie Mszy św. w…

KONTAKT

ul. Legionów 30, 
33-100 TARNÓW 
tel. 14/6317320, 14/6317321
fax 14/6317329 
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NASZE AKCJE

Program "Gniazdo"

gniazdo

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

wigilijne-dzielo-pomocy-dzieciom-02

Wielkanocne Dzieło Caritas

Wielkanocne-Dzielo-Caritas

„Chleb za Chleb”

cheb-za-chleb

Program „SKRZYDŁA”

program-skrzydla

Okno Życia

okno-zycia

Bądź widoczny

badz-widoczny

GOŚCIE ONLIE

Odwiedza nas 546 gości oraz 0 użytkowników.

media

      RDN NOWY SACZ    TGN    RDN MALOPOLSKA    pit format

   

WSPIERAJA NAS A

      logo gold drop 2016brukbet           suret castorama