2013

08 04 09 27 12Z okazji Uroczystości Bożego Miłosierdzia – patronalnego święta Caritas – w sobotę, 6 kwietnia, odbyły się w sanktuarium Matki Bożej Okulickiej jego diecezjalne obchody. Uczestniczyli w nich wolontariusze z Parafialnych Oddziałów, pracownicy placówek prowadzonych przez Caritas oraz osoby, które wspierają naszą organizację. Mszy św. przewodniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż, a koncelebrowało ponad 50 kapłanów.

W homilii Biskup Tarnowski powiedział, że skala ludzkiej biedy, zarówno moralnej jak i materialnej, stale obejmuje ogromne obszary życia, dlatego miłość miłosierna zawsze będzie konieczna. „Nie udało się dotąd w żadnym społeczeństwie zbudować struktur, które postawiłyby skutecznie granice ludzkiemu cierpieniu, samotności, materialnemu ubóstwu. Nie udało się dotąd stworzyć idealnego społeczeństwa, w którym posługa miłości stałaby się zbędna. Zawsze będą potrzebni ludzie czyniący miłosierdzie; ludzie przypominający światu opanowanemu przez kulturę użycia o godności każdego człowieka, zwłaszcza tego, który w oczach świata wydaje się być niepotrzebny, nieproduktywny, zbędny” – mówił bp Andrzej Jeż.
Kaznodzieja wskazywał, że we współczesnym świecie, „uginającym się pod coraz szybszym naporem spraw i wydarzeń; w świecie tonącym w strumieniu pośpiechu, bardzo potrzeba ludzi odznaczających się wyobraźnią miłosierdzia, którzy przyjdą z pomocą dziecku zaniedbanemu duchowo i materialnie, nie odwrócą się od chłopca czy dziewczyny, którzy zagubili się w świecie różnorakich uzależnień lub przestępstw; będą potrafili nieść radę, pocieszenie, duchowe i moralne wsparcie tym, którzy podejmują wewnętrzną walkę ze złem”.
Biskup tarnowski podziękował ludziom Caritas za ich codzienną troskę o ludzi potrzebujących. „Możemy dzisiaj dziękować Bogu za tysiące pracowników i wolontariuszy Caritas, dla których zapłatą za pracę jest często uśmiech i radość osób obdarowanych. Ich codzienna, systematyczna i w cichości wykonywana posługa sprawia, że Caritas cieszy się ogromnym autorytetem, nie tylko w naszych wspólnotach parafialnych, w naszej Ojczyźnie, ale także na całym świecie” - mówił.
Caritas też podziękowała biskupowi Andrzejowi za działalność charytatywną, wręczając ordynariuszowi złotą statuetkę Misericors (Miłosierny sercem). Na zakończenie uroczystości listami gratulacyjnymi i statuetką uhonorowano 96 osób. Po Mszy św. wszyscy zostali zaproszeni na gorący posiłek, z któego chętnie skorzystano, zwłaszcza, że chłodna pogoda dała się we znaki...
Niedziela Miłosierdzia rozpoczęła w tym roku Tydzień Miłosierdzia, który przeżywamy pod hasłem: "Wiara żywa uczynkami". Należy ufać, że uczestnicy sobotniego spotkania, umocnieni wzajemnym świadectwem, z nowymi siłami i zapałem podejmą w swoich środowiskach realizowanie tego hasła.

Lista nagrodzonych: http://www.caritas.diecezja.tarnow.pl/swieto.php
Foto z uroczystości: http://tarnow.gosc.pl/gal/spis/1511952.Diecezjalne-swieto-Caritas

ks. Ryszard Podstołowicz

20171115 093818

Przedszkolne Koło Caritas w Jurkowie

15 listopada w Jurkowie k. Czchowa zainaugurowalo swą dzialaność drugie w diecezji Przedszkolne Koło Caritas. W trakcie programu "Muzyka łączy ludzi " 24 przedszkolaków wyraziło chęć włączenia się w…

Pomoc rodzinom z północy Polski dotkniętym wichurą

wichura
Caritas Diecezji Tarnowskiej dziękuje tym wszystkim, którzy wsparli zbiórkę na pomoc rodzinom z północy Polski…

Podziękowania dla Ks. Ryszarda i przywitanie ks. Zbigniewa

DSC 0161
16 września w Ośrodku Opiekuńczo-Rehabilitacyjnym w Jadownikach Mokrych pracownicy placówek Tarnowskiej Caritas…

Chleb za Chleb 2017

chleb za chleb 2017
„Chleb za Chleb” – to akcja Caritas Diecezji Tarnowskiej wpisująca się w ogólnopolską akcję "Kromka Chleba Caritas",…

Pielgrzymi wsparli chorego Przemka

przemek 2
W siódmym dniu drogi na Jasną Górę pielgrzymi z diecezji tarnowskiej wsparli finansowo - w czasie Mszy św. w…

KONTAKT

ul. Legionów 30, 
33-100 TARNÓW 
tel. 14/6317320, 14/6317321
fax 14/6317329 
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NASZE AKCJE

Program "Gniazdo"

gniazdo

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

wigilijne-dzielo-pomocy-dzieciom-02

Wielkanocne Dzieło Caritas

Wielkanocne-Dzielo-Caritas

„Chleb za Chleb”

cheb-za-chleb

Program „SKRZYDŁA”

program-skrzydla

Okno Życia

okno-zycia

Bądź widoczny

badz-widoczny

GOŚCIE ONLIE

Odwiedza nas 45 gości oraz 0 użytkowników.

media

      RDN NOWY SACZ    TGN    RDN MALOPOLSKA    pit format

   

WSPIERAJA NAS A

      logo gold drop 2016brukbet           suret castorama