2012
08-02 12-34-44Szczególnie niesprzyjające warunki atmosferyczne spowodowały wzrost ilości osób korzystających z pomocy Domu dla Bezdomnych Mężczyzn Caritas Diecezji Tarnowskiej. Trwające wiele dni silne mrozy sprowadziły realne zagrożenie dla zdrowia, a w wielu przypadkach również dla życia osób przebywających „na ulicy”.  
Aktualnie z pomocy Domu Caritas korzysta 90 osób, które ze względu na pogodę nie są w stanie samodzielnie funkcjonować. Dysponując 50 miejscami noclegowymi, konieczne było przygotowanie dodatkowych na korytarzu, a w ostatnich dniach również w kaplicy. Mieszkańcami są osoby z rejonu Tarnowa, ale również z sąsiednich gmin, w większości nieprzygotowanych na taką okoliczność. Każdego dnia zgłaszają się lub są dowożeni przez służby mundurowe potrzebujący, wymagający różnej formy wsparcia. Na terenie Domu zapewniono im możliwość kąpieli, skorzystania z czystej odzieży i ciepłego posiłku. Ze względu na bardzo zły stan zdrowia, w tym częste odmrożenia i stany zapalne, wiele osób wymaga pomocy lekarskiej lub pielęgniarskiej udzielanej przez siostry ze Stacji Opieki Caritas. Pomimo bardzo trudnych warunków nikt nie pozostaje bez pomocy, a kuchnia działająca przy Domu wydaje dodatkowe posiłki dla wszystkich przychodzących po pomoc.
W tych trudnych dniach, na wzrastające potrzeby placówki nie pozostali obojętni mieszkańcy Tarnowa, którzy codziennie przynoszą podstawowe artykuły niezbędne do bieżącego funkcjonowania (odzież, ręczniki, pościel, koce, środki czystości). Jest to kolejne doświadczenie, które nie pozwala wątpić w niezwykłą wrażliwość Tarnowian; wrażliwość tak często uwidacznianą w sytuacjach kryzysowych.
 
Dla właściwego zapewnienia pomocy osobom bezdomnym Caritas współpracuje z pracownikami MOPS Tarnów oraz służbami miejskimi, monitorującymi sytuację na terenie miasta. 

Jerzy Maślanka

20171115 093818

Przedszkolne Koło Caritas w Jurkowie

15 listopada w Jurkowie k. Czchowa zainaugurowalo swą dzialaność drugie w diecezji Przedszkolne Koło Caritas. W trakcie programu "Muzyka łączy ludzi " 24 przedszkolaków wyraziło chęć włączenia się w…

Pomoc rodzinom z północy Polski dotkniętym wichurą

wichura
Caritas Diecezji Tarnowskiej dziękuje tym wszystkim, którzy wsparli zbiórkę na pomoc rodzinom z północy Polski…

Podziękowania dla Ks. Ryszarda i przywitanie ks. Zbigniewa

DSC 0161
16 września w Ośrodku Opiekuńczo-Rehabilitacyjnym w Jadownikach Mokrych pracownicy placówek Tarnowskiej Caritas…

Chleb za Chleb 2017

chleb za chleb 2017
„Chleb za Chleb” – to akcja Caritas Diecezji Tarnowskiej wpisująca się w ogólnopolską akcję "Kromka Chleba Caritas",…

Pielgrzymi wsparli chorego Przemka

przemek 2
W siódmym dniu drogi na Jasną Górę pielgrzymi z diecezji tarnowskiej wsparli finansowo - w czasie Mszy św. w…

KONTAKT

ul. Legionów 30, 
33-100 TARNÓW 
tel. 14/6317320, 14/6317321
fax 14/6317329 
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NASZE AKCJE

Program "Gniazdo"

gniazdo

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

wigilijne-dzielo-pomocy-dzieciom-02

Wielkanocne Dzieło Caritas

Wielkanocne-Dzielo-Caritas

„Chleb za Chleb”

cheb-za-chleb

Program „SKRZYDŁA”

program-skrzydla

Okno Życia

okno-zycia

Bądź widoczny

badz-widoczny

GOŚCIE ONLIE

Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.

media

      RDN NOWY SACZ    TGN    RDN MALOPOLSKA    pit format

   

WSPIERAJA NAS A

      logo gold drop 2016brukbet           suret castorama