2011

17-11 11-48-21Bezdomni – podopieczni Caritas i schronisk prowadzonych przez siostry albertynki – 12 listopada br. pielgrzymowali na Jasną Górę do Domu Matki. Była to już VI pielgrzymka, zorganizowana przez Caritas Polska i Caritas diecezjalne. U Matki Bożej, pod opieką kapłanów i sióstr zakonnych, zgromadziło się około 700 pątników. Niektórzy z nich po raz pierwszy stanęli na Jasnej Górze przed obliczem Matki i Królowej. Ze zdziwieniem stwierdzali, że w tym Domu jest miejsce dla wszystkich.

Z Domu dla Bezdomnych Mężczyzn Caritas Diecezji Tarnowskiej 9 osób uczestniczyło w tegorocznej pielgrzymce. Spotkanie rozpoczęło się w Halach, w kaplicy św. Józefa. Pielgrzymów przywitał ks. Stanisław Iłczyk, dyrektor Caritas Archidiecezji Częstochowskiej, nazywając tę pielgrzymkę – pielgrzymką nadziei. Konferencję o Jasnej Górze i Matce oczekującej swych dzieci wygłosił o. Sebastian, paulin. Wielkim przeżyciem dla bezdomnych była Droga Krzyżowa odprawiona na Wałach Jasnogórskich, którą prowadził ks. Władysław Jagustyn, wicedyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Temat rozważań dotyczył wyproszenia łaski pojednania i przebaczenia.

Najważniejszym spotkaniem dla pątników była Eucharystia sprawowana przed cudownym obliczem Czarnej Madonny. Główny celebrans, abp Stanisław Nowak, pasterz archidiecezji częstochowskiej, po serdecznym powitaniu wygłosił homilię, przypominając bezdomnym o ubóstwie, ziemskich tułaczach oraz wędrówkach Maryi i jej Syna.

Wolontariusze Caritas z Częstochowy zaprosili wszystkich na posiłek i obdarowali prowiantem na drogę powrotną. Dopełnieniem modlitw były śpiewy i pacierze podjęte w autokarach. Wszyscy pielgrzymi-bezdomni wracali szczęśliwi i wdzięczni. Wiara, miłość i nadzieja stały się doświadczeniem pozwalającym inaczej przeżywać bezdomność, tułaczkę i samotność. – Mamy Matkę. Mamy dom. Jesteśmy w Kościele – tak podsumowali ten dzień pielgrzymi, dziękując Bogu i organizatorom za pielgrzymkę nadziei.

ks. Piotr Grzanka

20171115 093818

Przedszkolne Koło Caritas w Jurkowie

15 listopada w Jurkowie k. Czchowa zainaugurowalo swą dzialaność drugie w diecezji Przedszkolne Koło Caritas. W trakcie programu "Muzyka łączy ludzi " 24 przedszkolaków wyraziło chęć włączenia się w…

Pomoc rodzinom z północy Polski dotkniętym wichurą

wichura
Caritas Diecezji Tarnowskiej dziękuje tym wszystkim, którzy wsparli zbiórkę na pomoc rodzinom z północy Polski…

Podziękowania dla Ks. Ryszarda i przywitanie ks. Zbigniewa

DSC 0161
16 września w Ośrodku Opiekuńczo-Rehabilitacyjnym w Jadownikach Mokrych pracownicy placówek Tarnowskiej Caritas…

Chleb za Chleb 2017

chleb za chleb 2017
„Chleb za Chleb” – to akcja Caritas Diecezji Tarnowskiej wpisująca się w ogólnopolską akcję "Kromka Chleba Caritas",…

Pielgrzymi wsparli chorego Przemka

przemek 2
W siódmym dniu drogi na Jasną Górę pielgrzymi z diecezji tarnowskiej wsparli finansowo - w czasie Mszy św. w…

KONTAKT

ul. Legionów 30, 
33-100 TARNÓW 
tel. 14/6317320, 14/6317321
fax 14/6317329 
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NASZE AKCJE

Program "Gniazdo"

gniazdo

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

wigilijne-dzielo-pomocy-dzieciom-02

Wielkanocne Dzieło Caritas

Wielkanocne-Dzielo-Caritas

„Chleb za Chleb”

cheb-za-chleb

Program „SKRZYDŁA”

program-skrzydla

Okno Życia

okno-zycia

Bądź widoczny

badz-widoczny

GOŚCIE ONLIE

Odwiedza nas 213 gości oraz 0 użytkowników.

media

      RDN NOWY SACZ    TGN    RDN MALOPOLSKA    pit format

   

WSPIERAJA NAS A

      logo gold drop 2016brukbet           suret castorama