Zjazdy SKC

VI zjazd 0114 czerwca po raz VI spotkali się wolontariusze Szkolnych Kół Caritas Diecezji Tarnowskiej na Zjeździe w Sanktuarium Pana Jezusa Miłosiernego w Ciężkowicach. 1200 wolontariuszy z 45 szkół nie zlękło się częstych w ostatnich dniach deszczów i burz, lecz przybyło na wspólne przeżywanie radości. Spotkanie rozpoczęła Msza św. pod przewodnictwem. Dyrektora Caritas Polska ks. dr Mariana Subocza. Wraz z nim celebrowało Mszę św. 45 kapłanów. Następnie wszyscy przemaszerowali pod Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Ignacego Jana Paderewskiego w Ciężkowicach, gdzie okolicznościowe słowo do przybyłych skierowali: pan dyrektor mgr inż. Andrzej Burnus i burmistrz Zbigniew Jurkiewicz. Marek Zwolennik dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury przedstawił krótką historię Ciężkowic i malowniczego Skamieniałego Miasteczka.
Kolejnym punktem Zjazdu było zwiedzanie Skamieniałego Miasteczka. Każda grupa miała dotrzeć do losowo wybranego miejsca skorzystać z wiedzy wolontariuszy SKC z Ciężkowic o historii i legendach wylosowanego pomnika przyrody oraz zrobić zdjęcie grupy na jego tle. Po powrocie czekała na wolontariuszy agapa - 180 kg kiełbasy, 400 bochenków chleba miód i drzemy oraz ketchupy i musztardy. O godz. 15.00 wolontariusze przeszli do Sali gimnastycznej , gdzie wodzireje bawili wyśmienicie wszystkich.
W roku jubileuszu 75 lat powołania Caritas Diecezji Tarnowskiej zostało powołane 151 Szkolne Koło, wydano 6432 legitymację co pozwala stwierdzić że w SKC działa około 3000 wolontariuszy a przez 6 lat działania SKC w naszej diecezji przez duchową formację i praktyczną pomoc przeszło ponad 3400 wolontariuszy.

 

VI zjazd 02 VI zjazd 02

VI zjazd 02 VI zjazd 02

VI zjazd 02 VI zjazd 02

VI zjazd 02

KONTAKT

ul. Legionów 30, 
33-100 TARNÓW 
tel. 14/6317320, 14/6317321
fax 14/6317329 
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Z życia SKC

NASZE AKCJE

Program "Gniazdo"

gniazdo

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

wigilijne-dzielo-pomocy-dzieciom-02

Wielkanocne Dzieło Caritas

Wielkanocne-Dzielo-Caritas

„Chleb za Chleb”

cheb-za-chleb

Program „SKRZYDŁA”

program-skrzydla

Okno Życia

okno-zycia

Bądź widoczny

badz-widoczny

GOŚCIE ONLIE

Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.

media

      RDN NOWY SACZ    TGN    RDN MALOPOLSKA    pit format

   

WSPIERAJA NAS A

      logo gold drop 2016brukbet           suret castorama