Dokumenty do pobrania

REGULAMIN

SZKOLNEGO KOŁA CARITAS DIECEZJI TARNOWSKIEJ

przy ...................................................................................................................  

W celu zaspokojenia duchowych i społecznych potrzeb młodego pokolenia katolików oraz podejmowanie przez nich dzieł miłosierdzia, Caritas Diecezji Tarnowskiej, zwana dalej „Caritas”, na wniosek Dyrektora

Szkoły ……............................................................ w .......................................................... zwanej dalej „Szkołą”, powołuje Szkolne Koło Caritas Diecezji Tarnowskiej , zwane dalej „Kołem”.Koło kieruje się niniejszym regulaminem. 

POSTANOWIENIA OGÓLNE

§ 1

  1. Podstawą prawną powołania Koła są:
    1. § 7 pkt 14 Statutu Caritas Diecezji Tarnowskiej,
    2. Art. 56 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (tekst jednolity: Dz. U. z 2004 r. Nr 256, poz. 2572 z późn. zm.).
  2. Koło jest katolicką organizacją uczniowską, powoływaną przez Dyrektora Caritas na wniosek Dyrektora Szkoły, która włącza się na zasadzie wolontariatu w działalność charytatywną, opiekuńczą i wychowawczą prowadzoną przez Caritas.
  3. Koło zrzesza uczniów Szkoły, w której zostało powołane, nie wykluczając dzieci (młodzieży), która równocześnie należy do innych organizacji, stowarzyszeń czy też ruchów, o ile ich cele i działalność nie są sprzeczne z działalnością Koła.
  4. Koło działa na terenie Szkoły pod nadzorem Dyrektora Szkoły. W podejmowanych działaniach Koło stosuje się do uregulowań zawartych w Statucie Szkoły.
  5. Koło używa prawnie zastrzeżonej nazwy i znaku „Caritas”, dlatego jego działalność jest ściśle związana i realizowana pod nadzorem Caritas. ....

Pobierz cały plik z regulaminem

KONTAKT

ul. Legionów 30, 
33-100 TARNÓW 
tel. 14/6317320, 14/6317321
fax 14/6317329 
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Z życia SKC

NASZE AKCJE

Program "Gniazdo"

gniazdo

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

wigilijne-dzielo-pomocy-dzieciom-02

Wielkanocne Dzieło Caritas

Wielkanocne-Dzielo-Caritas

„Chleb za Chleb”

cheb-za-chleb

Program „SKRZYDŁA”

program-skrzydla

Okno Życia

okno-zycia

Bądź widoczny

badz-widoczny

GOŚCIE ONLIE

Odwiedza nas 375 gości oraz 0 użytkowników.

media

      RDN NOWY SACZ    TGN    RDN MALOPOLSKA    pit format

   

WSPIERAJA NAS A

      logo gold drop 2016brukbet           suret castorama