Aktualności

585231 exYj IMG 7535 69W Porąbce Uszewskiej powstało 188. w diecezji Szkolne Koło Caritas.  19 lutego podczas Mszy św. w parafialnej świątyni, Dyrektor Zespołu Szkół Tomasz Gurgul odebrał akt powołania tegoż koła, a młodzi wolontariusze – legitymacje członkowskie. Powołanie SKC wpisało się w politykę oświatową państwa w roku szkolnym 2016/2017, wszak jej podstawowym kierunkiem realizacji jest kształtowanie postaw i wychowanie do wartości.

Czytaj więcej na: http://tarnow.gosc.pl/doc/3709040.Okazja-czyni-dobrego#Galerie

Konkurs jest propozycją dla wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas Diecezji Tarnowskiej mobilizującą do promocji wychowawczych wartości wypływających z działalności w  Szkolnym  Kole Caritas. Jest zgodny z ogłoszonym  przez MEN kierunkiem realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym  2016/2017 - Kształtowanie postaw. Wychowanie do wartości.   Tytuł konkursu nawiązuje do lekcji, która nie trwa tylko 45 minut, lecz cały rok. Z tej „lekcji" uczeń wynosi wiele umiejętności i wartości, których nigdy nie zapomni. Wszystkie wartości są zgodne z treściami wychowawczymi, zawartymi w szkolnym programie wychowawczym i statucie szkoły, a tym samym zgodne z ustawą o systemie oświaty.

IMG 4727Z radością, uśmiechem, wesołą piosenką i  upominkami 14.02.2017 r wolontariusze Szkolnego Koła Caritas z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Tarnowie – IV LO i Gimnazjum nr 10 przybyli do tarnowskiego szpitala św. Łukasza, aby odwiedzić najmniejszych i najmłodszych pacjentów.  Spotkanie z chorymi odbyło się z inicjatywy Caritas Diecezji Tarnowskiej, z okazji  niedawno obchodzonego Światowego Dnia Chorego. Uśmiech i radość na ustach pacjentów i ich opiekunów to największy dar i podziękowanie za odwiedziny. Chwile spędzone przez dzieci  w szpitalu nie nalezą do najłatwiejszych, dlatego  ciepłe  słowo, śpiewane piosenki przy dźwięku gitary i młodzieńcza radość przynoszą chociaż na  chwile zapomnienie o bólu i chorobie. Każdemu małemu pacjentowi  na zakończenie spotkania ks. Krzysztof Majerczak -  zastępca dyrektora Caritas Diecezji udzielił Bożego błogosławieństwa. Wszystkich chorych i cierpiących na zakończenie wizyty w szpitalu oddaliśmy Jezusowi Miłosiernemu w kaplicy szpitalnej  odmawiając koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Agata Polek - Opiekunka Szkolnego Koła Caritas