Aktualności

838321 pHTZ IMG 7938 69Jest jeden dzień w roku, szczególnie ważny i oczekiwany przez ludzi chorych, niepełnosprawnych czy w podeszłym wieku. To obchodzony 11 lutego Światowy Dzień Chorego. W tym dniu ludziom chorym o wiele łatwiej jest odczuć to, co z różnych przyczyn za rzadko jest artykułowane w zwykłej codzienności: że dla rodziny, społeczeństwa i Kościoła nie są ciężarem i kłopotem. Wręcz przeciwnie - są bardzo ważni i potrzebni, ich modlitwy i cierpienia są niezwykle cenne, że są nam bardzo drodzy i kochani. Światowy Dzień Chorego to świetna okazja dla chorych - aby to usłyszeli i odczuli, natomiast dla zdrowych - aby to głośno i z mocą wyrazili.

Obchody 25 światowego Dnia Chorego w Domu Emerytów Placówce Pielęgnacyjno-Opiekuńczej Caritas Diecezji Tarnowskiej w Tarnowie były niezwykle bogate w przeżycia dla mieszkańców i pracowników ośrodka. Dzieliły się na dwie części. Przed południem, podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu chorzy uczestniczyli w specjalnych modlitwach osób cierpiących do Chrystusa, najlepszego Lekarza oraz do Matki Bożej z Lourdes, Uzdrowicielki Chorych. W trakcie tego nabożeństwa w sposób uroczysty sprawowany był Sakrament Namaszczenia Chorych, który przejęli wszyscy pensjonariusze.

Bogactwo przeżyć jeszcze zostało pomnożone w godzinach popołudniowych. Z woli Księdza Biskupa Ordynariusza Andrzeja Jeża obchody Światowego Dnia Chorego w naszej placówce miały charakter ogólno diecezjalny i ich najważniejsza część - Msza św. o godz. 17.00 pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego - była transmitowana przez radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz na teren całej diecezji.

Z wielką radością przyjęliśmy Biskupa Diecezjalnego, którego odwiedziny w salach, serdeczne spotkania, rozmowy i błogosławieństwo wywoływały u chorych wzruszenie i radość.

Chorzy bardzo głęboko przeżyli Mszę św. ofiarowaną w ich intencji i podkreślają, jakie wzmocnienie dla nich stanowi wspólna modlitwa i słowa pięknej homilii wygłoszonej przez ks. Biskupa. Dużym przeżyciem dla wszystkich była też świadomość wielkiej wspólnoty, jaką stworzyli wraz z obecnymi na Mszy św. księżmi dyrektorami Diecezjalnej Caritas, kustoszem sanktuarium MB Fatimskiej, kapłanami – synami naszych mieszkanek i innymi członkami rodzin oraz – dzięki radiu - słuchającymi transmisji chorymi i pracownikami służby zdrowia z całej diecezji.

Wszyscy mamy nadzieję, że piękne chwile i łaski Światowego Dnia Chorego w Domu Emerytów pozostaną na długo w sercach naszych mieszkańców, odżywając szczególnie mocno w najtrudniejszych momentach dźwigania codziennego krzyża cierpienia i choroby.

 zdjęcia: http://tarnow.gosc.pl/gal/spis/3696160.Swiatowy-Dzien-Chorego-w-Tarnowie

Ks. Andrzej Wolanin

ks pietruszka

Zmiana na stanowisku Dyrektora Tarnowskiej Caritas

Ks. prałat Zbigniew Pietruszka został dyrektorem Caritas Diecezji Tarnowskiej. Zastąpił na tym stanowisku ks. Ryszarda Podstołowicza, który od sierpnia będzie proboszczem w bazylice św. Mikołaja w…

Szkolne Koło Caritas zwycięzcą Ogólnopolskiego Konkursu "Wolontariusz Roku"

img 1989
Uczniowie zaangażowani w wolontariat zostali nagrodzeni. W uroczystej Gali Finałowej na Zamku Królewskim w Warszawie w…

Rozstrzygnięcie Konkursu Multimedialnego

Rozstrzygniecie konkursu
I MIEJSCE – ZDZIARZEC – Szkoła Podstawowa w Zdziarcu (SKC nr 173)II MIEJSCE – PIEKIEŁKO – Niepubliczna Szkoła…

XI Zjazd Szkolnych Kół Caritas Diecezji Tarnowskiej

IMG 8664
Ponad 1500 uczniów wzięło udział w 11. Zjeździe Szkolnych Kół Caritas Diecezji Tarnowskiej. Miejsce spotkania –…

„Moda na Miłosierdzie”

1
Szkolne Koło Caritas z Zespołu Szkół Gminnych im. Marii Skłodowskiej – Curie w Łapczycy finalistą Małopolskiego…

KONTAKT

ul. Legionów 30, 
33-100 TARNÓW 
tel. 14/6317320, 14/6317321
fax 14/6317329 
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NASZE AKCJE

1% PODATKU

1procent m

Program "Gniazdo"

gniazdo

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

wigilijne-dzielo-pomocy-dzieciom-02

Wielkanocne Dzieło Caritas

Wielkanocne-Dzielo-Caritas

„Chleb za Chleb”

cheb-za-chleb

Program „SKRZYDŁA”

program-skrzydla

Okno Życia

okno-zycia

Bądź widoczny

badz-widoczny

GOSCIE ONLIE

Odwiedza nas 67 gości oraz 0 użytkowników.

media

      RDN NOWY SACZ    TGN    RDN MALOPOLSKA    pit format

   

WSPIERAJA NAS A

      logo gold drop 2016brukbet           suret castorama