Aktualności

aktW dniach od 30.08-06.09 w Sanktuarium Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Zawadzie koło Dębicy odbywał się tygodniowy odpust parafialny, podczas którego została przeprowadzona akcja „BdB” (Bilet dla Brata).
Młodzież z Zawady postanowiła włączyć się w przygotowania do Światowych Dni Młodzieży poprzez rozprowadzanie słodyczy odpustowych, aby zebrane w ten sposób fundusze przeznaczyć na powyższą akcję. Wielu młodych-wspaniałych włączyło się w zbieranie pieniędzy dla rówieśników z 13 krajów Europy Wschodniej i Zakaukazia, aby za niecały rok mogli oni wraz z nimi brać udział w spotkaniu z Papieżem Franciszkiem w Krakowie.


Przypomnijmy
Inicjatywa „Bilet dla Brata” to odpowiedź wolontariuszy, by elementem przygotowań do ŚDM Kraków 2016 była pomoc pielgrzymom ze Wschodu. Wielu z nich bardzo chciałoby przyjechać na spotkanie w Polsce, ale nie może tego zrealizować z przyczyn finansowych. Projekt trwa do 30 czerwca 2016 r. O dofinansowanie w ramach projektu Bilet dla Brata mogą ubiegać się oficjalnie utworzone grupy pielgrzymów i wolontariuszy z krajów objętych akcją, które dopełnią formalności rejestracyjnych i przedstawią rekomendację biskupa danej diecezji. Dofinansowanie będzie pokrywało koszt oficjalnych pakietów pielgrzyma, zawierających komplet świadczeń oraz materiałów duszpasterskich i informacyjnych, niezbędnych dla każdego uczestnika ŚDM.
W naszej diecezji projekt „BdB” przejęła Caritas Diecezji Tarnowskiej, a przede wszystkim Szkolne Koła Caritas. Prowadzone są m.in. akcje ogólnodiecezjalne, w czasie których rozprowadzane są specjalnie na tę okoliczność zamówione i przygotowane gadżety: parasolki, koszulki, kubki, długopisy, bransoletki, zawieszki, breloki, odblaski, gry, torby, przypinki… Organizatorzy pragną dołączyć się do każdego wydarzenia (uroczystości religijne, spotkania, festyny, koncerty, itp.) organizowanego przez instytucje rządowe, samorządowe czy pozarządowe.
Jeżeli chcecie, aby „Biletomat” stanął na czuwaniu/festynie/akcji w Waszej Parafii, prosimy o kontakt z koordynatorami:
- Magdalena Bednarek (tel. 609-766-069);
- ks. Paweł Ryś (tel. 506-064-492).
lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Gadżety z motywem ŚDM są także dostępne w Centrum Wolontariatu ŚDM Diecezji Tarnowskiej (Pl. Katedralny 1/2, 33-100 Tarnów, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. (14) 621-32-18).

1

„Moda na Miłosierdzie”

Szkolne Koło Caritas z Zespołu Szkół Gminnych im. Marii Skłodowskiej – Curie w Łapczycy finalistą Małopolskiego projektu przygotowującego uczniów gimnazjum do niesienia pomocy potrzebującym „Mieć…

Świat potrzebuje miłości - Szkolne Koło Caritas w Trześni

20170518 102241 1495175844748
18 maja Szkoła Podstawowa w Trześni świętowała 11 rocznicę nadania imienia - św. Jana Pawła II. Tegoroczna uroczystość…

Ogólnopolska pielgrzymka Caritas do Łagiewnik

IMG 5821
29 kwietnia 2017 pracownicy i wolontariusze Caritas z całej Polski spotkali się na wspólnej modlitwie w Sanktuarium…

Święto Caritas w Zabawie

859711 ePpU DSC 2480 69
W sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie odbyło się diecezjalne święto Caritas. Mszy św. przewodniczył bp Stanisław…

Święto Patronalne

73 tydzien
W Drugą Niedzielę Wielkanocy, 23 kwietnia 2017 r., tj. w Niedzielę Miłosierdzia Caritas Diecezji Tarnowskiej przeżywał…

KONTAKT

ul. Legionów 30, 
33-100 TARNÓW 
tel. 14/6317320, 14/6317321
fax 14/6317329 
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NASZE AKCJE

1% PODATKU

1procent m

Program "Gniazdo"

gniazdo

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

wigilijne-dzielo-pomocy-dzieciom-02

Wielkanocne Dzieło Caritas

Wielkanocne-Dzielo-Caritas

„Chleb za Chleb”

cheb-za-chleb

Program „SKRZYDŁA”

program-skrzydla

Okno Życia

okno-zycia

Bądź widoczny

badz-widoczny

GOSCIE ONLIE

Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.

media

      RDN NOWY SACZ    TGN    RDN MALOPOLSKA    pit format

   

WSPIERAJA NAS A

      logo gold drop 2016brukbet           suret castorama